V Rači vyrastie areál mestských skladov a prímestskej logistiky

Ďalší nevyužívaný brownfield čaká zmena. Medzi Račou a Vajnormi vznikne komplex mestských skladov

Partneri sekcie:

Pri vstupe do Bratislavy na pomedzí medzi mestskými časťami Rača a Vajnory vyrastie STORE.TO - komplex mestských skladov a predajno-výstavných priestorov, ktoré môžu slúžiť ako malé distribučné centrá, e-shopy, zariadenia drobných prevádzok, výroby a služieb, prípadne na nákup priamo v skladoch.

Spoločnosť Alto Real Estate na tento účel využije nevyužívaný bronwfield v sanovanom území opusteného technického parku.

Na pozemku s dobrým napojením na diaľnicu vybuduje tri objekty predajných skladov s celkovou plochou viac ako 26-tisíc metrov štvorcových. Jednotlivé sklady budú rozdelené na samostatné nájomné jednotky s plochou približne 500 metrov štvorcových, z ktorých každá je vybavená vjazdom do objektu, parkovacími státiami a prístupom pre peších.

V centrálnej časti areálu investor plánuje oddychovú zónu – park vybavený lavičkami, stojiskom pre odkladanie bicyklov.

STORE.TO – komplex mestských skladov je navrhovaný so zameraním na udržateľnú nízko nákladovú prevádzku a zelené technológie. „Od našich klientov cítime dlhodobú potrebu a záujem o flexibilné a moderné skladovacie priestory v meste.

Klienti často požadujú výmenu ich súčasných skladov, starých často niekoľko desiatok rokov, za priestory, ktoré spĺňajú požiadavky ich zamestnancov a zákazníkov na adekvátny moderný priestor a zelenú certifikáciu,“ vysvetľuje Ján Bryndza, Business Director, Alto Real Estate.

Termín začatia a dokončenia stavby je závislý na udelení územného rozhodnutia, stavebného povolenia, samotná výstavba by však mala trvať približne 12 mesiacov.

Zdroj: Alto Real Estate