image 76967 25 v2
Galéria(10)

Lindab – Komplexné riešenie pre Vaše stavby

Partneri sekcie:

Spoločnosť Lindab nie je vo svete stavebného priemyslu žiaden nováčik. Hovoria za ňu výsledky, množstvo zrealizovaných stavieb a známych referencií,  ako aj tisícky spokojných zákazníkov.

konstruckia1
hall montage03
B1
P5210099
P9020130
20130725 131652
IMG 2082
IMG 2423

Nosným heslom našej spoločnosti je ´Zjednodušovať výstavbu´ a to  v akejkoľvek  fáze realizácie. Nech už ide o ľubovoľný  typ stavby či projektu, v našej ponuke nájdete stavebný systém od rodinného domu až po najnáročnejšie architektonické lahôdky. Základom úspechu je konštrukčný systém, ktorý je v oblasti stavebného priemyslu, ale aj medzi dizajnérmi a konštruktérmi neobyčajne populárny. Primárnym materiálom tohto konštrukčného systému sú kvalitné oceľové tenkostenné profily tvaru  C, Z a U, ktoré tvoria po návrhu a montáži ucelenú konštrukciu objektu. S týmto systémom je možné realizovať projekty rodinných domov, obytných nadstavieb, zmeniť ploché panelákové  strechy na šikmé a rovnako je možné postaviť stavby od malých dielni či garáži až po haly s rozponom 18 m a výškou 6m. Výhodou týchto montovaných objektov s rámovou konštrukciou z kvalitných švédskych pozinkovaných profilov je rýchlosť výstavby, nízke náklady, široká škála využitia, ale najmä je odbúraný mokrý proces, čo v praxi znamená, že  výstavba nie je obmedzená počasím a tak predstava, že nové priestory môžete využívať už za tri mesiace nie je žiadne sci-fi.

Rodinné a bytové domy

Montované domy Lindab využívajú unikátny tenkostenný oceľový skelet, ktorý dopĺňa tepelná izolácia (minerálna vlna), ale aj fasádne a interiérové sadrovláknité dosky. To umožňuje rýchlo a kvalitne postaviť akúkoľvek budovu – rodinný dom, sídlo firmy alebo penzión.
Ako alternatíva k drevostavbám, avšak so zaistením trvanlivejšieho a odolnejšieho nosného skeletu, zachováva všetky výhody montovaných stavieb:

 • Oceľové profily s pozinkovanou vrstvou nie je potrebné ošetrovať
 • Suchá technológia výstavby umožňuje stavať rýchlo a zdravo
 • Vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti (stena od U = 0,101 W/m2K)
 • Vysoká nosnosť a tuhosť (vydrží zemetrasenie 7 ° Richterovej stupnice)
 • Rýchlosť výstavby je cca 2 až 3 mesiace
 • Menšia konštrukčná šírka steny, pri rovnakých tepelnoizolačných parametroch poskytuje väčšiu užitočnú plochu
 • Protipožiarna bezpečnosť
 • Dobré akustické parametre (proti hluku)

Rekonštrukcia striech a systém obytných nadstavieb Lindab Roof

Množstvo panelákových najmä starších striech čelí problémom so zatekajúcou strechou a na ich opravu a údržbu sa vynakladajú nemalé prostriedky. Lindab  vyvinul riešenie pre rekonštrukciu plochých striech na strechy šikmé, pričom spojením ľahkej oceľovej konštrukcie a trapézových plechov vznikne jednoduchá samonosná nadstavba, ktorá problémy strechy vyrieši prirodzenou cestou. Vďaka svojej ľahkej konštrukcii je možné tento systém aplikovať ako na staré, tak i na nové budovy. Lindab Construline je výnimočný aj v tom, že dokáže pomocou tenkostenných profilov vytvoriť nadstavbu – obytný priestor na strechách bytoviek, panelákov, ale aj rodinných domov. Takto jednoducho, rýchlo a finančne nenáročne získate nie len šikmú bezpečnú strechu, ale aj ďalšie obytné priestory. 

 

Lindab SBS Mini

Malé typové objekty so šírkou konštrukcie 3-13 m, dĺžkou 3-20m a maximálnou výškou budovy 2,5 – 4m sú ideálnym riešením pre dielne, garáže, sklady alebo dokonca aj kancelárske priestory či predajne. SBS Mini predstavuje kombináciu rýchlej výstavby s nízkymi nákladmi.

Halový systém Lindab ponúka excelentné riešenie pre ekonomickú a vysoko kvalifikovanú implementáciu kompletnej skladby  výrobných závodov, servisov, skladov, športových hál, poľnohospodárskych budov s tým najrozmanitejším účelom a využitím.

Lindab SBS Maxi

Predstavuje kompletný stavebný systém určený a použiteľný pre menšie a stredné veľkosti oceľových hál o rozlohe od 250 do 1500 m2 podlahovej plochy. Bezkonkurenčnou výhodou tohto systému sú:

 • stavebnicový systém od jedného dodávateľa (výrobcu)
 • široká rozmerová ponuka – do šírky haly 18 metrov, výška odkvapovej hrany do 6m, dĺžka podľa potreby a priania zákazníka
 • možnosť opláštenia a zastrešenia na „studeno“ alebo „zateplene“
 • všetky prvky systému sú chránené pozinkovanou vrstvou Z 275g/m2, čo zabezpečuje dlhú životnosť haly
 • nízka vlastná tiaž stavby zaručuje rýchlu a lacnú montáž a tiež lacnú dopravu na miesto určenia
 • suchý proces výstavby
 • široké možnosti použitia (priemysel, poľnohospodárstvo, šport, služby …)

Lindab Systemline

Je komplexné riešenie halových systémov od návrhu až po ich realizáciu. Podstatou celej koncepcie je použitie osvedčených a odskúšaných riešení a detailov,  ktoré zaručujú kvalitu výrobkov a tým aj výborné technické prevedenie namiesto rozličných variantov. Ponúka excelentné riešenie kompletnej stavby s ohľadom na ekonomickú a funkčnú stránku, rovnako tak, aby vyhovovala požiadavkám pre vnútorný priestor, spĺňala účel využitia stavby a taktiež architektonickým predstavám zákazníka. Svoje uplatnenie má v priemysle (výrobné a skladovacie haly), v poľnohospodárstve (objekty pre dobytok a skladovanie poľnohospodárskych plodín a techniky) ako aj stavby občianskej vybavenosti (telocvične, jazdiarne a malé športové haly).

Nech už ide o akýkoľvek zo stavebných systémov Lindab, všetky charakterizujú tri prívlastky: ekonomické, ekologické a nízkoenergetické.

Tak rozmanitý stavebný systém ako má Lindab si určite nájde svojich fanúšikov a sympatie spokojných zákazníkov.

Viac informácií získate na webe spoločnosti Lindab www.stavebnysystem.sk , www.halovysystem.sk alebo www.lindab.sk

ZDROJ: PR článok spoločnosti Lindab a.s.