Senzorové armatúry Schell: Dôraz na úsporu a hygienu

image 81077 25 v1

Úspora vody je čím ďalej tým horúcejšou témou, ale ako sa zorientovať  v tvrdeniach jednotlivých výrobcov o jedinečnej úspore? Transparentným vodítkom môže byť jediné slovo na obale: WELL. Nájdete ho samozrejme tiež na výrobkoch renomovaného nemeckého výrobcu moderných armatúr Schell.

Schell Puris

Slovíčko WELL je v skutočnosti skratkou slov Water Efficiency Label, ktorá označuje výrobky s garantovanou úsporou vody a energie. Ide o dobrovoľné označenie, ktoré predstavuje zákazníkom prvý informačne prehľadný systém na trhu. K vytvoreniu označenia WELL viedol práve tlak zo strany zákazníkov, ktorým prekážali často zavádzajúce informácie na mnohých neznačkových výrobkoch. Vďaka tomuto štítku si zákazník môže byť istý pravdivosťou údajov o úspore. Systém WELL v sanitárnej technike rozlišuje tri štítky podľa rozdelenia výrobkov na Home, Public a Upgrade. Na súkromný a verejný sektor sú logicky kladené rozdielne nároky.

S týmto označením sa samozrejme stretnete aj na výrobkoch známej nemeckej značky Schell: „Stále viac našich zákazníkov venuje tomuto označeniu pozornosť,“ vysvetľuje obchodný zástupca spoločnosti Schell na Slovensku Ivan Bahník. „Ide síce o dobrovoľné, ale hlavne nezávislou skúšobňou certifikované označenie. Každý výrobok, ktorý nesie toto označenie, je pomerne prísne testovaný.“ Ivan Bahník dodáva, že v súvislosti s označením WELL nie je jedinou témou iba úspora vody: „Druhou  je obmedzenie dotyku rúk s armatúrami. Je známe, že šírenie prenosných chorôb podporuje tiež kontakt s armatúrami vo verejných priestoroch. Preto firma Schell vyvíja elektronické bezkontaktné armatúry, ktoré jednoznačne pomáhajú zvyšovať hygienu používania armatúr“ vysvetľuje I.Bahník.

Schell Celis

Schell je jedným z popredných výrobcov moderných sanitárnych armatúr pre umývadlá, sprchy, WC i pisoáre, vďaka ktorým je možné znížiť spotrebu vody podľa typu použitia až o 40 percent oproti zastaralým armatúram. Vo výrobkoch pre domácnosti sa Schell sústredí tiež na zariadenia, ktorými pretečie veľa vody s rôznou teplotou, napríklad v kuchyni. I tieto výrobky Schell so značkou „Made in Germany“ spĺňajú prísne normy nie len Európskej únie, ale tiež požiadavky domáceho Nemeckého zväzu plynárov a inštalatérov, ktorý je známy svojou prísnosťou a veľmi dbá na bezpečnosť.

Viac informácií o firme Schell získate na www.schell.eu alebo na nižšie uvedených kontaktoch.

KONTAKT:
Ivan Bahník, obchodný zástupca pre SR, Bílikova 20, 841 01 Bratislava,
tel.:+421 902 334 922, e-mail: ibahnik.schell@gmail.com