Moderná kuchyňa

Inšpirujte sa v kuchyni severským minimalizmom

Škandinávsky, alebo inak povedané severský štýl, sa v poslednom čase drží na popredných miestach v rebríčku popularity. A niet sa čomu diviť. Má v sebe totiž všetko, čo očakávate od modernej kuchyne – jednoduchosť, dôraz na ekológiu a maximálny komfort počas varenia i upratovania. Zistite, ako si takú kuchyňu vykúzliť aj u vás doma.

Hovorí sa, že kuchyňa je srdcom každej domácnosti. Preto by ste si mali pri jej zariaďovaní dať záležať, aby ste sa cítili dobre a radi v nej trávili čas. Základom severského minimalizmu je jednoduchý dizajn, čisté línie a neutrálne farby. Najčastejšie ide o bielu, hnedú a odtiene sivej a čiernej. Minimalistický priestor sa vyznačuje vzdušnosťou, množstvom svetla a využitím prírodných materiálov, najčastejšie dreva. To je v tomto prípade vhodné použiť ako dekor podlahy, na doplnky aj na pracovnú dosku.

Do modernej kuchyne voľte inovatívne technológie

V prípade populárneho škandinávskeho štýlu nie sú však dôležité len farby a svetlo, ale hlavne funkčné vybavenie, ktoré vám uľahčí a spríjemní prácu. Jednými z výrazných pomocníkov sú inteligentné kuchynské batérie.

drezová batéria v kuchyni
Drezová batéria v kuchyni |

Objavte drezové batérie, o ktorých sa vám nesnívalo

Dávno sú preč časy, keď kuchynské batérie slúžili len na privedenie vody do domácnosti. Moderné technológie sa neustále posúvajú vpred, a tak si teraz môžete priamo z kohútika dopriavať filtrovanú, perlivú alebo rovno aj 100-stupňovú vodu. Také batérie nájdete napríklad na stránkach slovenskeho e-shopu Sanitino, a to pod značkou GROHE.

Drezová batéria na kuchynskej linke
Drezová batéria na kuchynskej linke |

Dizajnové vybavenie nielen skvele zapadne do minimalistickej kuchyne, ale zároveň vám dopraje perfektný komfort. Môžete si vyberať zo sklopných batérií, s vyťahovacou sprškou alebo napríklad s perlátorom. Drezovú batériu môžete ovládať aj takmer bez dotyku, a to vďaka funkcii EasyTouch®. Nestane sa, že si ju ušpiníte rukami od cesta alebo na ňu prenesiete baktérie.

Moderná kuchynská linka
Moderná kuchynská linka |

Nielen vysoký hygienický štandard je prednosťou batérií GROHE. Vďaka ich vlastnostiam môžete ušetriť nemalé náklady aj životné prostredie. Perlivú vodu si napustíte rovno z kohútika a nemusíte tak domov nosiť žiadne PET fľaše. A aj vďaka tomu sa priblížite zase o krok bližšie k severskému štýlu. Jeho základom je precíznosť, nadčasovosť a prepojenie človeka s prírodou.

ZDROJ: Sanitino