Zrodenie hviezdy IKO Cambridge Xtreme 9,5°!

image 74789 25 v1

Svetovou novinkou medzi strešnými skladanými krytinami je samolepiaci 3D šindeľ IKO Cambridge Xtreme 9,5°.  Je to jediný materiál svojho druhu medzi skladanými krytinami, zabezpečujúci vodeodolnosť strechy už pri sklone 9,5°, bez nutnosti vytvorenia vodotesného podstrešia! Cambridge Xtreme je možné aplikovať tak na nízke sklony, ale zároveň aj na zvislé steny a teda 90°.  Vďaka tomu má šindeľ Cambridge Xtreme najširšie možné využitie od 9,5°-90° vrátane.

Šindeľ Cambridge Xtreme je laminovaný šindeľ s 3D vzhľadom, určený pre najnáročnejších klientov. So svojim jedinečným vzhľadom sa podobá na šindeľ Cambridge Xpress, ktorý v sebe kombinuje vysokú flexibilitu a architektonickú slobodu s jedinečnou materiálovou odolnosťou. Strecha pokrytá takýmto šindľom je veľmi podobná prírodnej bridlici, resp. tradičným dreveným šindľom a cenovo ostáva na úrovni kvalitných šindľov. Dve vrstvy šindľa zaručujú výnimočnú mechanickú odolnosť a zároveň flexibilitu. Jeho aplikácia je vďaka nepravidelnému tvaru veľmi jednoduchá a rýchla.

Tento unikátny strešný materiál je odolný voči silným vetrom a vetrom hnanej dažďovej vode. Pozrite si záznam z náročných testov, ktoré simulujú extrémne počasie, ktoré v Európe nastáva len raz za 50 rokov!

Na daný produkt výrobca poskytuje až 30 ročnú limitovanú záruku a 15 ročnú Platinovú záruku, ktorá v prípade zatekania strechy garantuje opravu strechy a náhradu škody až do výšky 100%. Životnosť produktu je až 40 rokov s minimálnymi nárokmi na údržbu. Je dostupný v 4 exkluzívnych prírodných farbách. Keramizovaný granulát na povrchu zabezpečuje UV ochranu a farebnú stálosť počas celej životnosti.

Cambridge Xtreme  sa vyrába  na dlhodobo testovanej a extrémne trvanlivej vložke zo sklených vlákien. Sklená rohož sa vyrába priamo v závodoch IKO, to znamená, že jej kvalita je pod neustálou kontrolou. Dlhoročné skúsenosti  (v SR už viac ako 20- rokov!) ukázali, že šindle z Európskej  IKO produkcie bez problémov zvládajú premenlivé podmienky stredoeurópskeho podnebia.

Veľmi dôležitá je špeciálna  úprava  asfaltu, ktorá je chráneným technologickým postupom firmy IKO. Výsledkom je významné zlepšenie odolnosti šindľov voči vysokým teplotám.  Proces – chemická reakcia  prebieha v špeciálnom, prísne kontrolovanom výrobnom zariadení, po dobu viac než 10-hodín. Za použitia bitúmenu, plynného O2,  fluxačného oleja a akcelerátoru (FeCl2)  a pri neustálej kontrole  teploty celého procesu, tu asfalt mení  svoju prírodnú štruktúru a po pridaní práškového CaMg(CO3)2 je dosiahnutý extrémne vysoký bod topenia šindľov – až +125°C!

Zadná strana  Cambridge Xtreme je pokrytá masívnym  celoplošným samolepiacim pásom, vďaka ktorému je za veľmi krátky čas po inštalácii celá strecha dokonale zlepená.

Strešné šindle Cambridge Xtreme sú vhodné na nové strechy, ale vďaka svojej nízkej hmotnosti sú obľúbené pri renováciách (hmotnosť cca 12kg/m2). Oproti tradičným strešným materiálom vás nečaká dlhý rad zmien ako  inštalácia paropriepustnej fólie, latovania, nové klampiarske prvky, vysunutie strešných okien a ich úprava v interiéri. Naplánovanie prác súvisiacich len s prekrytím šindľov je oveľa jednoduchšie  a časovo menej náročné ako pri celkovej renovácii. Pri kúpe šindľov Vás neprekvapia  vysoké ceny jednotlivých tvaroviek, pretože samotné doplnky (hrebenáče, nárožia..) sa vyrábajú zo základného šindľa vyrezávaním.

Viac info na www.cambridgextreme.eu

Bonus: výnimočné vlastnosťi šindľa Cambridge Xtreme
ZDROJ: PR článok spoločnosti IKO Slovakia, s.r.o.

KategórieUdalosti