Všetko pre komfortnú a dizajnovú kúpeľňu

image 73447 25 v1

Spoločnosť Duravit priniesla na ISH 2015 svoju predstavu dokonale funkčnej, zároveň však uvoľnej a dizajnovej kúpeľne. Návštevníkom ponúkla napríklad vaňu, pri ktorej si môžu vybrať medzi ergonomickou pozíciou v sede a pozíciou v ľahu pri kúpeli vo dvojici alebo na relaxáciu osamote

Foto: Ako zvládnuť miesto v kúpeľni ukázalo geniálne riešenie sprchovej zásteny OpenSpace B

Komfort bez dizajnových kompromisov zacielený na mladú skupinu zastupovala zase kompletná kúpeľňová séria PC Comforts.
Ako zvládnuť miesto v kúpeľni ukázalo ­geniálne riešenie sprchovej zásteny OpenSpace B, ktorá sa po použití jednoducho sklopí na stenu, čím sa zvyšuje rádius pohybu a plocha v kúpeľni. Obdĺžnikový alebo štvorcový OpenSpace B sa môže kombinovať so sprchovou vaničkou, alebo sa posadí priamo na dlažbu.

Záujemcov o dizajn potešila nová séria Phillipa Starcka – so sériou tohto francúzskeho kreatívca ME by Starck navrhnutou pre Duravit sa podarilo vytvoriť kolekciu, ktorá plne zodpovedá nárokom na čistú estetiku a pritom zapadne do rozdielnych prostredí. Tento umelec nezaváhal ani pri tvorbe série Cape Cod, v rámci ktorej zrušil bariéry medzi prírodou a obytným priestorom. Príroda sa tak stáva pevnou súčasťou kúpeľne, ktorá je miestom odpočinku s esteticky náročnými materiálmi a formami.

V tejto súvislosti sa stali horúcou novinkou inovatívne a funkčné materiály, ktoré si dal Duravit za úlohu zaviesť. Výsledkom sú produkty z dvoch nových materiálov, ktoré ponúkajú alternatívu osvedčeného akrylátu. Ide o kompletne nové využitie spoľahlivých materiálov na báze minerálov DuraSolid A DuraSolid Q, ktoré sa vyrábajú liatím a dovoľujú realizáciu úplne nových dizajnových elementov.

Zdroj: Duravit AG

KategórieUdalosti