Vianoce na modrých husliach

image 97397 25 v1

V adventnom období sa v Mestskom divadle v Bratislave uskutočnil výnimočný koncert husľového virtuóza Pavla Šporcla, ktorý spoločne pripravili stavebné firmy Austrotherm, Baumit a Murexin. 

Na jedinečnom vianočnom koncerte s názvom „Vánoce na modrých houslích“ si plné hľadisko vypočulo unikátne prevedenie vianočných kolied a piesní, ktoré pripravil na svoj prvý vianočný album Pavel Šporcl v aranžmánoch pre svoje modré husle a orchester. V ich podaní zazneli vianočné piesne ako Tichá noc, svätá noc či Rolničky.

V premiére bola uvedená aj huslistova vlastná vianočná kompozícia Modlitba. Nechýbali ani melódie z filmu Anděl Páně, piesne ako Vánoce, Vánoce přicházejí, či hymna českých Vianoc: Narodil sa Kristus Pán.

Na albume spolupracovali anglický producent Jon Cohen, Kráľovská liverpoolska filharmónia a jeden z najlepších skladateľov súčasnosti Alan Fletcher. Svetoznámeho českého huslistu sprevádzala Fiharmónia Bohuslava Martinů pod taktovkou Jana Kučeru a koncert ozdobili zborové hlasy renomovaného českého chlapčenského zboru Boni pueri.

„Nie je to pre mňa každoročná záležitosť, je to môj prvý vianočný album plný vianočných piesní a kolied skomponovaných len pre mňa,“ povedal k albumu Pavel Šporcl (nar. 1973). „Ak nie je jediný, tak určite ide o jeden z mála vianočných albumov inštrumentálneho charakteru.“

KategórieUdalosti