Dve ocenenia na veľtrhu Coneco

image 81448 25 v1

Veľtrh Coneco a Racioenergia 2016 v Incheba aréne v Bratislave sprevádzalo udelenie niekoľkých cien pre exponáty a vystavujúce spoločnosti. Spoločnosť Xella, ktorá tu predstavila tvárnicu Ytong Lambda YQ, získala pre svoju novinku dve ocenenia za inovatívny produkt – Zlatú plaketu Coneco a Cenu časopisu Stavebníctvo a bývanie.

Zlatú plaketu udeľujú priamo organizátori veľtrhu na základe hodnotenia odbornej komisie. Jej členovia posudzujú prínos exponátu z hľadiska kvality, vyhotovenia, dizajnu, fyzikálnych vlastností a celkového prínosu pre svoj odbor. Lambda YQ splnila ich kritériá na víťaza súťaže najmä svojou kvalitou a inovatívnymi vlastnosťami. Ďalšie ocenenie dostala táto tvárnica od vydavateľstva Media ST, ktoré pri príležitosti veľtrhu udeľovalo cenu časopisu Stavebníctvo a bývanie. Lambda YQ bola ocenená ako najinovatívnejší výrobok veľtrhu.

Tvárnica Lamda YQ patrí do tepelnoizolačného radu, ktorý je určený na jednovrstvové murovanie bez zatepľovania. Jej vývoju venovala spoločnosť niekoľko rokov výskumu, ktorý tento rok zavŕšili uvedením Lambdy YQ na trh. Táto tvárnica má zdokonalené tepelnoizolačné vlastnosti, a to pri zachovaní dostatočnej pevnosti P2 (min. 2 MPa), pričom zostáva rovnaké prírodné zloženie ako pri ostatných prvkoch Ytongu. Tvárnica Lambda YQ už pri hrúbke 375 mm spĺňa prísnejšie tepelnotechnické podmienky, ktoré stanovuje norma od 1. 1. 2016 pre hodnoty U stien, a to aj pri jednovrstvovom murovaní.

„Našou motiváciou pre vývoj bola snaha ponúknuť také riešenie výstavby, ktoré je nielen rýchl, ale predovšetkým rozumné aj s ohľadom na budúcnosť – aby stavba prinášala rovnaký komfort a úspornosť počas celej svojej životnosti. Obidve ceny sú pre nás dokladom, že sme sa vydali správnym smerom,“ hovorí k oceneniu Ing. Martin Mihál, vedúci technického oddelenia Xella CZ a Xella Slovensko.

Obidve ceny prevzala spoločnosť Xella v zastúpení už citovaným Ing. Martinom Mihálom a Ing. Petrom Markovičom, vedúcim predaja a prokuristom spoločnosti, vo štvrtok 7. apríla, na slávnostnom vyhlásení veľtrhu Coneco.

www.ytong.sk

KategórieUdalosti