Budúcnosť v kvalitných plastoch

image 75680 25 v1

OSMA je značka, ktorá symbolizuje dokonalé prepojenie výroby, kontroly kvality, obchodu, logistiky, marketingu a poradenstva pri poskytovaní kvalitných plastových potrubných a kanalizačných systémov.

OSMA je zodpovedná k životnému prostrediu a všekty svoje kroky uskutočňuje nielen v súlade s obchodnou etikou, ale tiež v súlade s prírodou, ktorej súčasťou sa stávajú aj jej produkty.

Odpadové potrubie
Široký výber prvkov jednoducho prepojiteľných so všetkými typmi doterajších kanalizačných potrubí zaručuje univerzálnosť použitia HT-Systému PLUS. Výrobky sa vyznačujú hladkým vonkajším aj vnútorným povrchom, hrdlový spoj umožňuje vynikajúce hydraulické vlastnosti potrubia, spoj zároveň obsahuje viacnásobný tesniaci element zabezpečujúci pevnosť a tesnosť spoja. Alternatívou pre náročných zákazníkov je produktový rad Skolan db známy ako tiché odpadové potrubie vyrábané z minerálom plneného polypropylénu. Skolan db sa vyznačuje predovšetkým svojimi vynikajúcimi akustickými vlastnosťami.

Kanalizačné rúrky a tvarovky
Technológia koextruzie (spoločnosťou nazývaná TRIO) kladie veľký dôraz na nemäkčený polyvinylchlorid. Výsledkom sú kanalizačné rúrky a tvarovky s hladkou vnútornou stenou odolnou proti abrázii a húževnatou vonkajšou vrstvou odolnou proti všetkým materiálom, ktoré sa bežne používajú na obsyp.

Sortiment prvkov KG Systému OSMA zahŕňa rúrky kruhovej tuhosti s hodnotou SN4 a SN8 a aj tvarovky umožňujúce dodatočné napojenie na ďalšie systémy. Ďalšou kanalizáciou do náročných podmienok je systém KG 2000 Polypropylen (PP SN10) alebo produktový rad Magnacor.

Výrobný proces
Výrobné zariadenie spoločnosti Gebr. Ostendorf – OSMA zpracování plastů, s. r. o., je tvorené vstrekovacími lismi a vytláčacími strojmi, ktoré sú schopné ročne spracovať viac ako 8 000 ton polypropylénu a PVC.

Logistika
Spoločnosť disponuje viac ako 2 000 m2 krytých a 33-tisíc m2 vonkajších skladovacích plôch, ktoré umožňujú vytvorenie zásoby približne tisícky položiek. To zaručuje schopnosť v čo najkratšom čase reagovať na priania zákazníkov. V rámci České republiky spoločnosť ponúka svoje produkty predovšetkým reťazcu špecializovaných veľkoobchodov, stále viac sa však opiera o priamu komunikáciu so zákazníkmi, ktorými sú vo väčšine prípadov špecialisti na inštaláciu, vodu, kúrenie a plyn.

www.kanalizacezplastu.cz

ZDROJ: PR článok spoločnosti Gebr. Ostendorf – OSMA zpracování plastů, s. r. o.