studenti daju vode tvar
Galéria(6)

Študenti dajú vode tvar

Na vysokých technických a umeleckých školách a univerzitách v Českej republike a na Slovensku vyhlásili 2. ročník medzinárodnej študentskej súťaže Axor H2O story. Témou aktuálneho ročníka súťaže je voda v dizajne – dajte vode tvar. Spoločnosť Hansgrohe, vyhlasovateľ súťaže, pripravila pre výhercu atraktívne ceny.

elastigenic 4 big image
studenti daju vode tvar 6618 big image
hansgrohe 02 big image
hansgrohe 03 big image
hansgrohe 01 big image
Úlohou študentov je spracovať tému vody v dizajne a dizajnu vo vode. „Voda má medzi živlami, ktoré stámilióny rokov tvarujú našu planétu, kľúčové postavenie. Rozhodli sme sa tento fakt obrátiť a študentov vyzývame, aby vodu skrotili, využili jej tvar a farbu,“ približuje hlavnú myšlienku zadania L. Grebec. Výsledkom ich snahy by mal byť návrh kúpeľne, ktorá obracia pozornosť na principiálny prieskum vody a jej pôsobenia v architektonickom kontexte dizajnu kúpeľne.

Absolútneho víťaza druhého ročníka súťaže Axor H2O story vyberie odborná porota. Víťaz bude mať jedinečnú možnosť predstaviť svoj súťažný návrh vo fyzickej podobe počas vyhľadávaného dizajnového podujatia Designblok 2013 v Prahe. Zároveň získa týždennú stáž v nemeckom centre vývoja a výroby nových výrobkov značky Axor.

Atraktívna týždenná stáž Axor čaká aj na víťaza, ktorý vzíde z on-line hlasovania verejnosti na webovej stránke www.h2ostory.sk.

Každý účastník sa musí zaregistrovať vyplnením registračného formulára na webovej stránke www.h2ostory.sk do 17. 5. 2013.

Petr Strejček, víťaz odborného hlasovania poroty Axor H2O story, získal možnosť prezentovať svoj víťazný návrh počas podujatia Designblok 2012 v Prahe.

Viac informácií nájdete na www.h2ostory.sk

–>–>