Nový podlahový systém fermacell® Therm25 rieši rýchlu a suchú inštaláciu podlahového vykurovania

Pri rekonštrukcii a modernizácii, najmä v podkroví, sa často počíta každý centimeter výšky miestnosti. A väčšinou je to nutné urobiť rýchlo, pretože bez užívania miestnosti sa dlho nezaobídete. Vzhľadom k citlivej statike existujúcich konštrukcií je obvykle potrebné dbať aj na nízku hmotnosť. Riešenie? Nový systém podlahového vykurovania fermacell® Therm25!

Systém má malú výšku, nízku hmotnosť a je možné ho ľahko a rýchlo spracovávať. Vďaka suchej pokládke je možné po podlahe chodiť a používať ju už po 24 hodinách. Systém tvorí sadrovláknitá doska fermacell® s hrúbkou 25 mm, ktorej horná strana je vybavená špeciálnym frézovaním na pokládku rúrok podlahového vykurovania.

Zdroj: Fermacell

Nový systém je vhodný na pokládku 16 mm hrubých kompozitných vykurovacích rúrok a je možné ho použiť vo všetkých oblastiach použitia podľa STN EN 1991.Ako záklop sa na spodnú dosku lepí a skrutkuje alebo sponkuje ďalšia 10 mm sadrovláknitú dosku fermacell®.

Zdroj: Fermacell

Viac informácií vrátane možností Individuálnych návrhov pre podlahové vykurovanie môžete nájsť na webe https://www.fermacell.sk/sk/podlahy.

Zdroj: Fermacell GmbH