Vizualizácia projektu na Dunajskej

Na Dunajskej ulici v Košiciach pribudne takmer 200 nových bytov za 30 miliónov eur v projekte Tesla Residence

Projekt je aktuálne v prípravnej fáze a jeho výstavba sa začne po získaní potrebných povolení.

Bratislavská spoločnosť Occam Real Estate pripravuje v košickej mestskej časti Juh menší rezidenčný projekt Tesla Residence s takmer 200 bytmi. Aktuálne je v procese prípravy architektonickej štúdie, ktorú následne predstaví obyvateľom a samospráve. Pozemok má rozlohu 8-tisíc m2.

Na pozemku na Dunajskej ulici mala byť pôvodne kancelárska výstavba, ktorá už disponovala stavebným povolením. Developerská firma však administratívny projekt nezrealizuje.

Rezidenčná výstavba začne po získaní potrebných povolení. Súťaž na podobu nového projektu vyhralo spojenie dvoch ateliérov Sadovsky&Architects a Superatelier, ktorí projekt aj zrealizujú.

Jeden z konateľov spoločnosti Jozef Šimek povedal, že je to ich prvý väčší rezidenčný projekt. Chcú skultivovať bezprostredné okolie projektu a zároveň vytvoriť novú parkovaciu zónu. Tomu prispôsobili aj výber architektov, ktorí majú dlhú históriu v oblasti kvalitných verejných priestorov.

Za investíciou je skupina súkromných investorov, pričom do projektu plánujú investovať takmer 30 miliónov eur. Occam Real Estate podniká v oblasti investícií, developmentu a správy majetku so zameraním na kancelárske, rezidenčné a retail projekty.

Súčasťou jeho portfólia je aj Occam New Home. Táto spoločnosť sa zameriava na oblasti sprostredkovania predaja a prenájmu nehnuteľností s primárnym zameraním na novostavby.

Rezidenčný projekt Tesla Residence

Lokalita: Dunajská ulica, Košice-Juh
Developer: Occam Real Estate
Architekti: Sadovsky&Architects a Superatelier
Počet bytov: cca 200
Rozloha pozemku: 8000 m2
Predpokladané náklady: cca 30 miliónov eur