Z najvyššej budovy Slovenska od rána stúpal dym, poplach spôsobil požiar kompresora

Dym stúpajúci z Eurowea Tower.
Zdroj: Patrik Tarics

Pred dvoma dňami spoločnosť JTRE radostne informovala o napredovaní stavebných prác. Dnes však musela riešiť závažný problém.

Od rána sa na internete objavujú fotografie čierneho, ale aj bieleho dymu, ktorý stúpal z najvyššej časti rozostavaného mrakodrapu.

Podľa informácií tvnoviny.sk bol ohlásený požiar strechy rozostavanej budovy. Na mieste malo byť približne 27 hasičov, čo aj pre TASR potvrdilo operačné Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) Bratislava. Krátko na to však vysvetlenie celého problému poskytol aj developer stavby.

„Ranný požiar na Eurovea Tower sa netýkal konštrukcie stavby, ale išlo o požiar technického zariadenia – kompresora, ktorý nezvládol prevádzkový tlak. Požiar začali v krátkom čase likvidovať hasiči,“ informoval hovorca JTRE Daniel Suchý.

Hovorkyňa hasičov pre Denník N dodala, že pri požiari, ktorý lokalizovali pomocou pumpy na betón, do ktorej tlačia vodu, sa nikto nezranil. V súčasnosti už prebiehajú likvidačné práce.

Eurovea Tower len nedávno presiahla výšku 125 metrov, čím sa stala najvyššou budovou na Slovensku. A to ešte nie jej konečná výška. Po dokončení bude mať stavba až 168 metrov.

Správu aktualizujeme. 

KategórieAktuálne