Partneri sekcie:

Zateplenie pre optimálnu vnútornú klímu

image 92347 25 v1

Významnú úlohu pri zabezpečení príjemného bývania a zdravej klímy v dome zohráva zateplenie. V správne zateplenom dome je v zime príjemne teplo, v lete je chránený pred horúčavou a po celý rok má vyrovnanú vnútornú klímu bez veľkých výkyvov.

5 dôvodov, prečo si vybrať zateplenie Baumit open

1. Paropriepustné zateplenie s vlastnosťami podobnými ako tehlové murivo
2. Výborné izolačné vlastnosti šetria vaše peniaze
3. Vhodné aj pre staršie objekty
4. Príjemná vnútorná klíma
5. Umožňuje rýchle vysušenie stavby a skracuje čas výstavby

Tepelnoizolačný systém Baumit open pozostáva z navzájom zosúladených difúzne otvorených komponentov najvyššej kvality. Srdcom systému sú fasádne izolačné dosky na báze polystyrénu. Vysoká paropriepustnosť je zabezpečená patentovaným systémom otvorov v izolante, ktoré zabezpečujú rýchly odvod vodných pár z konštrukcie. Vzduch uzavretý v otvoroch po správnom nalepení a zastierkovaní prispieva k účinnej tepelnej izolácii. „Dierkovaný“ polystyrén tak izoluje rovnako dobre ako izolant bez perforácie, ale má niekoľkonásobne vyššiu schopnosť prepúšťať vodnú paru. Výhodou zostáva jeho jednoduché spracovanie a priaznivá cena v porovnaní s minerálnymi izolačnými doskami. Pre efektívne zateplenie môžete použiť šedé izolačné dosky Baumit open reflect s obsahom infračervených absorbérov a reflektorov, ktoré umožňujú dosiahnuť lepší izolačný účinok už pri menšej hrúbke izolácie.


Postavte svoj dom rýchlejšie
Vysoká paropriepustnosť a vzájomne zosúladená skladba zateplenia Baumit open prispieva k rýchlejšiemu vysušeniu novostavieb a umožňuje aj zmenu v tradičnom poradí prác na dome. Omietanie stien a liatie poterov v dome po zateplení fasády už nemusí byť rizikom ohrozujúcim kvalitu stavby.

Nebojte sa zateplenia starších budov
Vďaka špeciálnym vlastnostiam lepiacej stierky Baumit openContact je možné zatepliť aj staršie stavby so zvýšenou vlhkosťou a obsahom solí v murive. Po odstránení vlhkých a poškodených omietok, po odstránení príčin vlhkosti napr. realizáciou dodatočnej hydroizolácie môžete dom zatepliť. Systém Baumit open plynule odvádza vlhkosť a prípadné soli v murive sa ukladajú v priestore medzi murivom a izolačnou doskou. Pomocou zateplenia Baumit open tak môžete zatepliť aj staršie objekty, ochrániť ich pred nepriaznivými klimatickými podmienkami a predĺžiť ich životnosť.

Tepelnoizolačným systémom Baumit open je zateplených v celej Európe už viac ako 12 mil. m2 fasád!
Pre množstvo a cenu zateplenia Baumit open využite náš Baumit open Kalkulátor.

Foto a text: Baumit

ZDROJ: PR článok spoločnosti Baumit, spol. s r.o.