Partneri sekcie:

Kingspan Insulation – 007 pre vaše balkóny a terasy

image 76895 25 v2

Spoločnosť Kingspan Group je svetový líder vo výrobe tepelných izolácií na báze PIR a rezolových pien. Najnovšie sa presadzuje aj na trhu vákuových izolácií. V porovnaní s ostatnými (tradičnými) izolačnými materiálmi poskytujú izolačné dosky Kingspan najvyššiu účinnosť na štvorcový meter. Novinkou v portfóliu výrobcu je systém pre balkóny a terasy s hodnotou tepelnej vodivosti λ iba 0,007 W/m . K.

Technologická špička

Kingspan Optim-R je panel s vákuovou izoláciou (t. j. vacuum insulation panel alebo VIP), ktorý poskytuje trikrát lepšie izolačné vlastnosti v porovnaní s existujúcimi vysokokvalitnými materiálmi a až päťkrát lepšie vlastnosti než bežne dostupné izolačné materiály. Jeho hlavnou výhodou je, že tieto vynikajúce hodnoty (λ 0,007 W/m . K) dosahuje pri minimálnej hrúbke, ktorá sa pohybuje v rozmedzí od 20 do 50 mm.

Zloženie a použitie

Kingspan Optim-R sa skladá z mikroporézneho jadra, z ktorého je odčerpaný vzduch. Jadro je chránené hermeticky uzavretým obalom. Vďaka tomu dosahujú vákuové izolácie Optim-R spomínané bezkonkurenčné hodnoty tepelnej vodivosti. Optim-R sa tak uplatní predovšetkým v miestach, kde je nedostatok priestoru na použitie inej izolácie s niekoľkonásobne väčšou hrúbkou. Obzvlášť vhodné sú teda pre podlahové systémy, strechy, balkóny a terasy, pre izoláciu strešných okien a vonkajších stien). Základné izolačné panely Optim-R dopĺňajú panely Optim-R flex a Optim R-fix na vyplnenie medzier medzi panelmi a konštrukciou a na upevnenie vákuových panelov ku konštrukcii.

Riešenie pre balkóny a terasy

V súčasnosti sa do stredobodu záujmu stále viac dostáva súčiniteľ prestupu tepla U. Balkóny a terasy sú citlivým miestom stavebnej konštrukcie z tepelno-technického hľadiska. Nielen pre zvýšené požiadavky na realizáciu hydroizolácie, ale predovšetkým pre zložité konštrukčné detaily sú často zdrojom tepelných mostov a s tým spojených rizík. Na trhu je veľa rôznych druhov izolácií, ktoré tento problém dokážu riešiť, ale len jedna ho dokáže vyriešiť pri minimálnom náraste hrúbky konštrukcie. Obzvlášť očividné je to pri rekonštrukciách, kde použitie štandardnej izolácie vyžaduje obojstrannú aplikáciu, čo konštrukciu neúmerne zaťažuje a predražuje a zároveň hrozí riziko kondenzácie pár. Optim-R rieši tieto problémy bez kompromisov – ponúka výnimočnú tepelnú izoláciu pri nepatrnom navýšení hrúbky konštrukcie, ktorá je pritom aplikovaná len na úrovni podlahy. Nedochádza tak k výškovému rozdielu na úrovni podlahy terasy (balkóna) a interiéru.

Izolácia ako systém

Vďaka tomu, že Kingspan Optim-R pre balkóny a terasy bol navrhnutý ako ucelený systém, umožňuje riešiť aj kritické miesta, ako sú napríklad odvodňovacie žľaby. Pretože vákuová izolácia musí zostať neporušená, vyvinula spoločnosť Kingspan Insulation špeciálne výplňové panely, ktoré je možné upravovať na ľubovolný rozmer, aby došlo k odizolovaniu ťažko dostupných alebo úzkych miest. Spoločnosť Kingspan Insulation okrem toho ponúka službu, ktorá vám presne navrhne spôsob uloženia vákuových a doplnkových dosiek tak, aby nová či rekonštruovaná terasa optimálne fungovala.

www.kingspaninsulation.sk

ZDROJ: PR článok spoločnosti Kingspan a.s.

KategórieZateplenieZnačky