TIOP Lamac

V Bratislave pribudnú nové terminály integrovanej osobnej prepravy

V bratislavských mestských častiach Lamač a Vrakuňa pribudnú nové terminály integrovanej osobnej prepravy (TIOP). Na sociálnej sieti o tom informuje minister dopravy a výstavby SR Andrej Doležal.

„TIOP je niečo ako združená zastávka pre vlak a MHD, kde cestujúci „suchou nohou“ prestúpi z jedného druhu dopravy na iný. Vďaka zdrojom z Operačného programu Integrovaná infraštruktúra (OPII) vzniknú v Bratislave dva takéto terminály – prvý bude v Lamači (pri Boroch) a druhý vo Vrakuni,“ uvádza minister a dodáva, že výška prostriedkov vyčlenených na tieto projekty je 8,6 milióna eur.

TIOP, Vrakuna
TIOP vo Vrakuni | Zdroj: FB / Andrej Doležal – minister dopravy a výstavby SR

„Budovaním TIOP pomôžeme skrátiť čas dochádzajúcich ľudí do centra mesta a využívaním verejnej osobnej dopravy znížime počet áut,“ vysvetlil Doležal a dodal, že v prípade záchytných parkovísk, ktoré ministerstvo postupne buduje tiež s pomocou eurofondov, je ekologický rozmer takisto zjavný.

„Ľudia z okolia Bratislavy majú možnosť presadnúť z áut do vlakov a pohodlne sa dopraviť do mesta, nemusia byť v strese, kde zaparkujú či obávať sa dopravných kolón,“ dodáva minister s tým, že zo zdrojov OPII plánujú zabezpečiť tak projektovanie, ako aj samotnú výstavbu všetkých spomínaných projektov. Dokončené by mali byť do konca roka 2023.

SITA