Diaľnica D4 v úseku Vrakuňa – Ivanka pri Dunaji

Diaľničný obchvat Bratislavy sa už rysuje. Otvorili úsek z Vrakune do Ivanky pri Dunaji

Partneri sekcie:

Diaľnicu po odstránení betónových zábran otvorili pre motoristickú verejnosť.

Otvorili ďalší úsek diaľničného obchvatu hlavného mesta Vrakuňa – Ivanka pri Dunaji (okr. Senec). Na svojej webovej stránke o tom včera informoval Bratislavský samosprávny kraj (BSK).

„Po ukončení finálnych obhliadok úseku s príslušnými úradmi a ministerstvom dnes od ranných hodín začal zhotoviteľ D4/R7 s prácami na otvorení úseku diaľnice D4 Vrakuňa – Senecká cesta (Ivanka Západ),“ uviedla samospráva a dodala, že súčasťou dnešných prípravných prác na otvorenie úseku je napríklad odstraňovanie betónových zábran a prispôsobenie dočasného dopravného značenia.

„Následne diaľnicu otvoria pre motoristickú verejnosť, podľa situácie ešte dnes alebo v piatok 12. februára,“ doplnil BSK vo včerajšom vyhlásení.

Takto úsek vyzeral včera pár hodín pred otvorením.
Takto úsek vyzeral včera pár hodín pred otvorením. | Zdroj: bratislavskykraj.sk / Jana Šantavá

Do Ivanky rýchlejšie

Pre motoristov sa otvárajú výjazdové vetvy a priamy smer v križovatke Vrakuňa v smere od križovatky Bratislava – Východ, vjazdová vetva v križovatke Bratislava – Východ z cesty I/61 v smere od Bratislavy, a vetva v smere od Senca, zjazdové vetvy v križovatke Vrakuňa z cesty II/572A a priamy smer v križovatke Vrakuňa v smere od križovatky Podunajské Biskupice.

„Nový úsek sa začína v mimoúrovňovej križovatke Vrakuňa, kde nadväzuje na diaľnicu D4 v prevádzke Bratislava (juh) – Podunajské Biskupice – Vrakuňa,“ uvádza BSK a dodáva, že západne od obce Most pri Bratislave (okr. Senec) križuje preložku cesty II/572, prechádza mostom ponad rieku Malý Dunaj, obchádza letisko M. R. Štefánika a pokračuje v súbehu so Šúrskym kanálom západne od obce Ivanka pri Dunaji.

„Úsek sa končí v mimoúrovňovej križovatke Ivanka pri Dunaji (Senecká cesta),“ uzatvára samospráva.

Takto úsek vyzeral včera pár hodín pred otvorením.
Takto úsek vyzeral včera pár hodín pred otvorením. | Zdroj: bratislavskykraj.sk / Jana Šantavá
© SITA Slovenská tlačová agentúra