Partneri sekcie:
  • OSMA
  • STAVMATSTAVEBNINY

SPP nie je len o plyne

19753 WEB Elektrina vernym 842x320px

Časy, keď sa značka SPP spájala len so spoľahlivými dodávkami plynu, sú, zdá sa, definitívne preč. Od roku 2012 sa spoločnosť úspešne etablovala aj na trhu dodávok elektriny a na jeseň sa stala oficiálnym výkupcom elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. O tom, čo to znamená pre malých i veľkých zákazníkov spoločnosti v praxi, sme sa rozprávali s Petrom Kučerom, riaditeľom sekcie predaja hromadný trh spoločnosti SPP.

SPP výrazne rozšíril svoje aktivity na energetickom trhu. Znamená to postupný odklon spoločnosti od plynárenstva?

Zo spoločnosti, ktorá nadväzuje na 160-ročnú tradíciu plynárenstva na Slovensku, sa stala moderná multikomoditná spoločnosť. Plyn je však pre nás stále kľúčovou komoditou. SPP vo svojich podzemných zásobníkoch uskladňuje tzv. strategickú rezervu plynu pre všetkých obyvateľov Slovenska. Teda nielen pre potreby našich zákazníkov, ale aj v prípade krízy dokážeme zásobiť plynom celú krajinu. Sme v princípe jediným garantom spoľahlivých a bezpečných dodávok plynu.

Čo si teda máme predstaviť pod označením multikomoditný v prípade SPP?

Okrem plynu už sedem rokov rovnako spoľahlivo a bezpečne realizujeme aj dodávky elektrickej energie. SPP bol minulý rok dokonca prvou voľbou pre zákazníkov, ktorí sa rozhodli pre zmenu dodávateľa elektriny. Aktuálne ponúkame skvelý produkt Elektrina bez viazanosti, s ktorým môžu zákazníci získať každý rok vyššiu zľavu na elektrinu, a to až do výšky 11 %. Tak, ako už bolo spomenuté, úspešne sme sa uchádzali o získanie inštitútu oficiálneho výkupcu energií z obnoviteľných zdrojov. To všetko zapadá do našej stratégie presadzovať zelené a energeticky efektívne riešenia, ktoré môžu prispieť k udržateľnosti životného prostredia. Neteoretizujeme, ale realizujeme konkrétne opatrenia na dosiahnutie týchto cieľov.

Áno, eko, bio, zelené, v médiách sme zaplavení týmito témami. Veľa ľudí má však ešte stále problém s ich prenesením do reálneho života. Ako nám môže pomôcť práve SPP?

Buďme úprimní, šetriť energiami vedeli už naši prarodičia. Zhasnúť za sebou svetlo, mať dobré tesniace okná a dvere, znížiť teplotu vykurovania o jeden stupeň či svietiť úspornými LED žiarovkami, to všetko by už malo byť štandard, ak nám záleží na životnom prostredí aj našich nákladoch. Oproti našim prarodičom sme však vo využívaní energií viac hedonistickí a moderné technológie v našich domácnostiach kladú podstatne väčšie nároky na spotrebu energií. Energetickú efektívnosť vie dosiahnuť každý, ak chce. A my nechceme učiť, ale priamo pomáhame zákazníkom šetriť nielen časom, ale aj peniazmi.

Ako?

SPP poskytuje podporu napríklad už pri kúpe nehnuteľnosti. Pre záujemcov v rámci služby Inšpekcia budov alebo Termovízne meranie preverujeme všetky dôležité detaily, ako je statika, stav izolácií či tepelné mosty. V prípade firiem realizujeme tzv. energetický audit s cieľom zadefinovať možnosti šetrenia energiami. V spolupráci s partnermi ponúkame aj rôzne energeticky úsporné produkty ako napríklad tzv. CRYSTAL LED žiarovky, ktoré sú schopné ušetriť až 90 % energie pri svietivosti 40-tisíc hodín.

SMARTHOME – kópia

Pre tých, ktorí už uvažujú vo väčšom, sú tu inteligentné domácnosti SPP SMARTHOME, vďaka ktorým môžeme regulovať teplotu, osvetlenie či kamerový systém aj na diaľku. Navyše nás vďaka detektorom dymu a plynu dokážu ochrániť aj pred prípadnými pohromami. Sú to riešenia, ktoré sa z dlhodobého pohľadu určite oplatia a nie sú nedostupným luxusom. Zorientovať sa v ponuke služieb SPP každému pomôžeme, či už osobne, prostredníctvom e-mailu, alebo telefonicky.

Informácie sú tiež k dispozícii na našej webstránke www.spp.sk.

ZDROJ: PR článok spoločnosti Slovenský plynárenský priemysel, a.s.

KategórieVykurovanie