Rohový krb pod komínom s výsuvnými dvierkami – Schiedel Kingfire Kanto

Vďaka jednoduchosti a rýchlosti zabudovania, je KINGFIRE® veľmi populárnym riešením. Je to teplo a svetlo za každých okolností.

Pre splnenie individuálnych požiadaviek našich klientov je mimoriadne dôležitý vzhľad krbových kachlí a široká škála ich dizajnu. Každý Schiedel KINGFIRE, krb pod komínom, má jedinečný dizajn. Tak ako aj naša novinka pre rok 2023 – rohový krb pod komínom Schiedel KINGFIRE KANTO.

Estetické predelenie priestoru

Okrem technických charakteristík, ako je minimálny výkon, ideálny pre domy v štandarde A0, zaujme dokonalá tesnosť pre spoluprácu s rekuperáciou, minimálne rozmery (len 55 x 55 cm podlahovej plochy), nulový odstup telesa krbu od horľavých stien alebo dokonale tesné hore výsuvné dvierka s automatickým zatváraním, zapôsobí model KINGFIRE KANTO svojim dizajnom použiteľným vo vnútornom rohu miestnosti, alebo ako deliaci prvok medzi priestormi.

V modernom rodinnom dome s otvoreným priestorom a spojením obývacej izby s kuchyňou môže byť tento systém teda využitý ako estetický bod „delenia“ spojeného priestoru.

Dizajnovo atraktívny vzhľad si získal srdcia užívateľov aj odbornej verejnosti, ktorá ocenila krb pod komínom cenou RED DOT Awards za dizajn ale aj za inovatívne riešenie šetriace miesto v moderných stavbách.

Zdroj: Schiedel

Miesto šetriaca inovácia


Schiedel krbové riešenie sa vyznačuje tým, že krbová vložka je súčasťou komínového telesa a teda nezaberá ďalšie vzácne miesto z obytnej plochy. Tento vykurovací systém (komín + krbová vložka = jedno komplexné riešenie) sa zabudováva do stavby už vo fáze hrubej stavby prostredníctvom žeriavu a v podstate okamžite je prevádzkyschopný.

Zariadenie je veľmi jednoducho ovládateľné, dvierka sa dajú pri čistení komory bez problémov aretovať v otvorenej polohe. Aj pri nakladaní je táto funkcia bez problémov využiteľná a prikladanie dreva sa stane hračkou. Výška dvierok bola stanovená pre čo najpohodlnejšie ovládanie a prikladanie dreva.

Zdroj: Schiedel

Výhody

 • optimálne zosúladený vykurovací systém – komplet zaručene funkčného krbu a komína od jedného dodávateľa
  • minimálna potreba miesta a špičková účinnosť
  • integrovateľný do každej novostavby
  • rýchla a jednoduchá montáž krbu a komína vďaka predpripraveným modulom
  • krbová vložka je kedykoľvek vymeniteľná a na želanie je ju možné zabudovať napríklad až po ukončení stavebných prác
  • výnimočne rýchla výstavba vďaka PARAT riešeniu (kompletný krb a aj komín v jednom kuse)
  • úspora miesta vďaka zmenšeniu vonkajšieho rozmeru 55 x 55 cm na 36 x 50 cm v nasledujúcom podlaží
  • technické stavebné osvedčenie pre súčasnú prevádzku s regulovaným vetracím systémom –  rekuperáciou
  • patentované, samozatvárateľné dvierka
  • úspora až 20 % energetických nákladov
  • nezávislý na vnútornom vzduchu
  • možný individuálny dizajn
Zdroj: Schiedel

Príjemný pohľad na plameň tvoriaci a šíriaci teplo

S modulom KINGFIRE® nie ste obmedzovaný žiadnymi hranicami pri tvorbe svojho vysneného  vnútorného priestoru. Tým je každý KINGFIRE® osobitým originálom vďaka Vášmu vlastnému návrhu.

Vždy bude jedinečný ako Váš dom.

Zdroj: PR článok Schiedel Slovensko s.r.o.