Partner sekcie:
  • Stavmat
  • KM BETA
  • P.M.H

Prvá značka vo vykurovaní

prva znacka vo vykurovani

Značka Vaillant je už dlhý čas synonymom vykurovania a prípravy teplej vody. Už od roku 1874 určuje trendy v oblasti vykurovacej techniky a prináša užívateľom tie najprogresívnejšie technológie, ktoré sú nielen ekologické, ale aj úsporné a komfortné. Vaillant je významným priekopníkom v inováciách a je najväčším výrobcom inteligentných vykurovacích systémov pre domácnosti v Európe. Nešpecializuje sa však len na vývoj a výrobu kotlov, do jej produktového portfólia patria aj technológie využívajúce obnoviteľné zdroje energie, ako sú solárne systémy, najmodernejšie tepelné čerpadlá a kogeneračné jednotky.

Revolúcia v príprave teplej vody

Plynový ohrievač vody Vaillant z roku 1894Vznik spoločnosti Vaillant sa viaže k roku 1874, kedy ju v Remscheide založil Johann Vaillant. Tento nemecký inštalatér stál pri zrode vynálezu, ktorý znamenal revolúciu v príprave teplej vody. Johann Vaillant vynašiel prvý plynový ohrievač vody v uzavretom systéme, ktorý predstavoval významný míľnik nielen pre samotnú firmu, ale aj celý svet. Od tohto okamihu začala popularita spoločnosti Vaillant stúpať a firma žala v oblasti vykurovacej techniky veľké úspechy. V roku 1905 dobyla svet výrobou malých, kompaktných závesných plynových ohrievačov, ktoré sa zmestili do každej kúpeľne.

Najúspešnejší výrobok tej doby bol patentovaný pod názvom „Geyser“. Ani nasledujúce roky firma nezaháľala, pričom každý rok prichádzala s inováciami, ktorými neustále zvyšovala hospodárnosť, účinnosť a efektivitu spotrebičov. Nezaostávala ani vo vylepšovaní vykurovacích zariadení z hľadiska ich dizajnu, aby ohrievače aj svojím zovňajškom spĺňali tie najvyššie nároky.

Už v roku 1930 vznikol typický Vaillant dizajn. V šesťdesiatych rokoch rozšírila spoločnosť výrobný sortiment o elektrické zariadenia a na trh ako prvá uviedla závesné kotly pre ústredné vykurovanie. Tak sa zrodil  prvý kombinovaný kotol, ktorým Vaillant dokázal zabezpečiť vykurovanie a zásobovanie teplou vodou prostredníctvom jediného zariadenia.

Kondenzačný kotol ecoTEC exclusivNemecká kvalita na Slovensku

Búrlivý rozvoj spoločnosti Vaillant nastal v roku 1992, kedy došlo k založeniu dcérskych spoločností v Československu, Maďarsku, Poľsku a Turecku. Po rozdelení Československej republiky vzniklo samostatné obchodné zastúpenie aj na Slovensku. Prelomovým obdobím bol začiatok 21. storočia, kedy spoločnosť Vaillant prevzala britský koncern Hepworth Saunier Duval. Vznikla skupina Vaillant Group, ktorá dnes okrem značky Vaillant zastrešuje ďalších sedem významných výrobcov vykurovacích zariadení v Európe. Jej súčasťou je aj spoločnosť Vaillant Group Slovakia, ktorá na Slovensku zastupuje značky Vaillant a Protherm. V súčasnosti je Vaillant Group popredný svetový výrobca vykurovacej techniky, pričom je lídrom na európskom trhu v oblasti vykurovacích zariadení. Po celom svete má vybudovanú rozsiahlu sieť obchodných partnerov, servisných technikov, ale aj tisíce spokojných zákazníkov.

Spotrebiče spĺňajúce požiadavky zajtrajška

Značka Vaillant ponúka individuálne riešenia pre akékoľvek požiadavky a potreby zákazníkov a pre každý druh energie. V oblasti výroby kladie najväčší dôraz na dosiahnutie najvyššej kvality svojich výrobkov. Úspech firmy je taktiež založený na kvalitnom výskume a vývoji, ktorý prebieha vždy v súlade so želaniami zákazníkov. Oddelenie výskumu a vývoja spoločnosti Vaillant patrí k najväčším a predovšetkým k najkreativnejším oddeleniam v tomto segmente. Tím vývojárov neustále pracuje na nových zariadeniach a technologických systémoch, ktoré sa čoraz jednoduchšie obsluhujú a ktoré už dnes spĺňajú požiadavky zajtrajška. Dôkazom toho, že sa kultúra myslenia dopredu stala už súčasťou firemného DNA, je každoročné prihlásenie až 100 nových patentov. Či ide o energetické riešenia budúcnosti alebo o najlepší spôsob ako využiť fosílne palivá, spoločnosť Vaillant sa snaží predvídať nové trendy a byť vždy o krok dopredu pred ostatnými.

Zeolitové tepelné čerpadlo zeoTHERMSolárne zariadenie značky Vaillant

Viac na www.vaillant.sk.

ZDROJ: PR článok spoločnosti Vaillant Group Slovakia, s.r.o.

–>–>

KategórieVykurovanie