Hľadáte komplexné riešenie vykurovania? Wolf.

Kondenzačný kotol Wolf CGB 2

Teplo a teplá voda tvoria neodmysliteľnú časť nášho života. Existuje viacero foriem vykurovania, ktorými si ich vieme zabezpečiť. Vykurovacia sezóna sa opäť blíži, preto sa zameriame na kondenzačné kotly a plošné sálavé systémy.

Plynové vykurovanie

Pri kondenzačnej technológii ide o osvedčenú a progresívnu techniku, ktorá je v mnohých prípadoch efektívnejšia než iné zdroje energie. Ponúka efektívne využitie paliva, kompaktnosť a nenáročnosť na priestor a dobrý pomer ceny a výkonu. Na plynový kondenzačný kotol sa môžete spoľahnúť.

Pre rodinné domy jednoznačne odporúčame plynové kondenzačné kotly s nižším výkonom, ako sú Wolf FGB alebo Wolf CGB-2. Obidva typy sú kompaktné, majú moderný dizajn, šetria miesto a montujú sa na stenu. Ideálna voľba nielen do novostavby, ale aj pri výmene existujúceho zariadenia. Bez problémov sa dajú pripojiť na existujúce rozvody, reguláciu či solárny systém.

Kondenzačný kotol Wolf CGB-2 s technológiou BLUE STREAM® je ešte výkonnejší vďaka nízkej spotrebe v pohotovostnom režime a regulácii spaľovania s automatickou kalibráciou. Výhodou je tiež možnosť jeho ovládania cez smartfón alebo počítač.

Kondenzačný kotol Wolf FGB
Kondenzačný kotol Wolf FGB |

Plošné sálavé systémy

Sálavé systémy nezaberajú miesto, nevyžadujú prakticky žiadnu údržbu a šetria prevádzkové náklady. Najobvyklejšie je podlahové vykurovanie. Pri systéme gabotherm® máme veľmi dobré skúsenosti aj so stenovým a stropným vykurovaním a chladením.

Ak plánujeme iba vykurovať, môžeme použiť rôzne zdroje vykurovania. Ak však máme záujem aj o chladenie, potom odporúčame použiť ako zdroj splitové tepelné čerpadlo vzduch/voda Wolf BWL-1S.

Pre všetky vykurovacie systémy je potrebný zásobník alebo ohrievač vody, k sa vyrobené teplo uskladní. Vždy si preverte, či je zásobník vody optimalizovaný pre váš zdroj tepla!

Detailné produktové a technické informácie alebo naše komplexné riešenia nájdete na webstránke www.slovensko.wolf.eu a sledovať naše aktivity môžete aj na našich sociálnych sieťach.

ZDROJ: PR článok spoločnosti Wolf Slovenská republika s.r.o.

Komentáre