Elektrické sušiaky P.M.H. s nízkou spotrebou energie

Elektrické sušiaky sú dnes nielen veľmi praktickým a štýlovým doplnkom kúpeľne, ale v časoch drahej energie aj najekonomickejším riešením. Ich praktickosť spočíva predovšetkým v jednoduchej montáži bez akýchkoľvek príprav a plnenia.

Elektrický sušiak uterákov je modernou náhradou kúpeľňového radiátora s elektrickou vykurovacou tyčou, aký je teda medzi nimi rozdiel? Ak si vyberiete kúpeľňový radiátor, ktorý nechcete pripojiť na centrálnu vykurovaciu sústavu, ale iba na elektrinu, potom potrebujete samotný radiátor naplniť a dodatočne dokúpiť vykurovaciu tyč.

Vykurovacie tyče majú podľa veľkosti rebríka výkon od 200 do 800 W. Kým sušiak funguje na tzv. suchej báze, kde vykurovacím médiom je vykurovací odporový kábel v radiátore, výkony týchto sušiakov sa v závislosti od modelu pohybujú od 28 do 70 W. K sušiaku už nemusíte dokupovať žiadne príslušenstvo.

Bosse
Bosse | Zdroj: P.M.H. Design

P.M.H. ponúka celý rad elektrických sušiakov v rôznych veľkostiach a dizajnoch. Najobľúbenejšie sú modely Lasse, Bosse a Einar. Tieto tri sušiaky sú špecifické svojimi funkciami Booster a Časovač. Pri zapnutí funkcie Booster je elektrický sušiak v prevádzke na maximálny výkon počas 2 či 4 hodín, potom sa automaticky vypne.

Pri použití funkcie Časovač je sušiak v prevádzke na maximálny výkon počas 2 či 4 hodín, potom sa automaticky vypne a časovač sa opäť automaticky aktivuje po 22 hodinách (2-hodinový časovač) či 20 hodinách (4-hodinový časovač) po vypnutí. Tieto funkcie vám zaisťujú, že sušiak nebudete mať zbytočne zapnutý aj niekoľko dní bez toho, aby ste o tom vedeli.

Einar
Einar | Zdroj: P.M.H. Design

Ak vám kúpeľňový radiátor slúži iba ako sušiak mokrých uterákov a nie je hlavným vykurovacím telesom vo vašej kúpeľni, je pre vás elektrický sušiak ekonomickejším riešením. Aby sme vám to potvrdili, uvedieme zopár príkladov, koľko usušenie uterákov skutočne stojí. Sú založené na predpoklade, že uterák usušíte za 2 hodiny prevádzky sušiaka na maximálny výkon a cena elektriny je 0,30 Eur/kWh.

Názov sušiaka Rozmer Výkon [W] Spotreba za 2 hod. prevádzky na max. výkon [EUR] *
Einar EI1 90 x 1 680 28 0,01
Lasse LA1 560 x 830 42 0,02
Bosse BO1 330 x 1 230 70 0,04

*pri cene elektriny 7,2 Kč/kWh

Ak by ste chceli klasický kúpeľňový radiátor na elektrické vykurovanie v podobných rozmeroch, ako majú elektrické sušiaky, bude maximálny odporúčaný výkon vykurovacej tyče 200 – 300 W. Tu vás 2-hodinová prevádzka 200 W vykurovacej tyče stojí 0,12 EUR a 300 W vykurovacej tyče 0,18 EUR.

Sušiaky umožňujú inštaláciu so skrytým pripojením na pravej alebo ľavej strane či pomocou kábla. Kábel so zástrčkou je vždy súčasťou balenia. Sušiaky sú k dispozícii v dvoch farebných vyhotoveniach, leštené nehrdzavejúcou oceľou a matnočierne.

Okrem spomenutých modelov P.M.H. ponúka ešte tri ďalšie elektrické sušiaky: Venus, Fenix a Kares.

Keďže obľúbenosť elektrických sušiakov medzi zákazníkmi stúpa, P.M.H. aktívne pracuje na rozšírení radu týchto elektrických sušiakov a firma by mala ešte tento rok predstaviť 3 nové modely.

Celú ponuku elektrických sušiakov nájdete tu: https://www.pmh-co.sk/

Zdroj: PR článok P.M.H. Design s.r.o.