Rozdeľovače do systému podlahového kúrenia vylepšili Gabotherm GTF- VSS 1“ Push Fit

Rokmi overený, spoľahlivý a obľúbený rozdeľovač s násuvnými spojmi Push Fit sa dočkal zaujímavej inovácie. Je omnoho efektívnejší a montáž podlahového vykurovania a chladenia je vďaka nemu ešte rýchlejšia a jednoduchšia!

Rozdeľovače s násuvnými spojmi

Gabotherm bol prvý, kto už pred viac ako 20 rokmi predstavil na našom trhu rozdeľovače s násuvnými spojmi, ktoré sa stali u montážnych firiem veľmi obľúbenými. Prečo? Najmä vďaka svojej neprekonateľnej rýchlosti a jednoduchosti montáže pri zachovaní vynikajúcej kvality a tesnenia spoja. Počas celého obdobia Gabotherm nezaznamenal jedinú reklamáciu na násuvné spoje.

Teraz, po viac ako 20. rokoch vynikajúcich skúseností s týmto typom rozdeľovačov, prichádza Gabotherm s významnou inováciou! Pri novom type násuvných spojov už nie je potrebné merať a označovať hĺbku zasunutia násuvného spoja.

Priehľadný vonkajší krúžok Push Fit totiž umožňuje vizuálnu kontrolu hĺbky zasunutia rúrky PB-R 15×1,5 mm do Push Fit, a tým zabezpečuje ešte väčšiu bezpečnosť spoja. Pri montáži je potrebné použiť výstužné puzdro do rúrky. Ale inak nie je na montáž potrebné žiadne uťahovacie náradie, kľúč ani kontrakľúč.

Push Fit | Zdroj: Wolf

Kde využijete rozdeľovač Push Fit?

Push Fit je určený výhradne pre polybuténové rúrky Gabotherm® hetta s rozmerom 15 x 1,5 mm. Spoločne tvoria základ obľúbeného systému Gabotherm 1.2.3. – mokrý systém, ktorý je najrýchlejšou cestou k podlahovému vykurovaniu/chladeniu pre všetky typy budov.

Push Fit má široké využitie vo všetkých systémoch vykurovania a chladenia od rodinných domov až po priemyselné aplikácie a je k dispozícii vo verziách od 2 do 12 obvodov. Možno ho použiť len v spojení s rúrkou Gabotherm PB-R 15 x 1,5 mm.

Push Fit
Push Fit | Zdroj: Wolf

Podlahové vykurovanie a chladenie Gabotherm 1.2.3

Gabotherm® 1.2.3 je systém podlahového vykurovania a chladenia s priamym uložením rúrok do poteru. Použitý môže byť cementový poter s prísadami alebo anhydritový (tekutý) poter. Polybuténová rúrka Gabotherm® hetta 15 × 1,5 mm má podstatne väčšiu ohybnosť a súčasne rovnaký prietok ako bežne používaná rúrka 16 × 2 mm.

Navyše je vybavená kyslíkovou bariérou a bol na ňu vystavený certifikát MPA, DIN a ITC Zlín. K rúrkam Gabotherm® hetta bola špeciálne vyvinutá systémová doska s integrovanou tepelnou izoláciou, izoláciou proti krokovému hluku a vlhkosti z polystyrénu s výstupkami pre uchytenie rúrok. Rúrky môžu byť do tejto dosky ukladané s rozstupom 50 mm, 75 mm a ich násobkami.

Gabotherm podlahové vykurovanie
Gabotherm podlahové vykurovanie | Zdroj: Wolf

Konštrukcia rozdeľovača

Rozdeľovač je vyrobený z rúrok z nehrdzavejúcej ocele. Na oboch koncoch má vonkajší závit 1″ na pripojenie – bna jednej strane z uzatváracích kohútov a na druhej strane na pripojenie súpravy na plnenie a vypúšťanie. Na vstupe je rozdeľovač vybavený prietokomerom s nízkou tlakovou stratou, ktorý pracuje v rozsahu 0 – 4 l/min.

Na výstupe je rozdeľovač vybavený regulačným a uzatváracím ventilom na nastavenie požadovaného prietoku s prechodom na závit M30 x 1,5. Namiesto ručnej hlavice na regulačnom ventile možno namontovať elektrotermický pohon na komfortnú reguláciu teploty v miestnosti pomocou termostatu.

Zdroj: Wolf

Gabotherm®. Systém, na ktorý môžete zabudnúť

Značka Gabotherm® predstavuje najvyšší štandard v oblasti nízkoteplotných sálavých systémov. Vytvárajú ucelený systém, kombináciou polybuténovej rúrky, systémovej dosky a rozdeľovačov, na ktorý kladieme najvyššie nároky.

Na slovenskom trhu pôsobí Gabotherm® už takmer 30 rokov a za ten čas sme zrealizovali stovky úspešných projektov a namontovali tisícky kilometrov polybuténových rúrok.

Viac informácií nájdete na web stránke www.gabotherm.sk.

Zdroj: PR článok Wolf Slovenská republika s.r.o.