AZ KLIMA ukazuje klientom, že si nemusia vyberať medzi teplotným komfortom a zdravotnými benefitmi

Prudko sa meniaca klíma prináša popri téme zelených riešení aj zistenie, že bez kvalitného systému chladenia, kúrenia a vetrania sa dnes nezaobíde žiadna budova. Na kvalitu ovzdušia je pritom kladený oveľa väčší dôraz ako kedykoľvek predtým. Preto je potrebné mať silného a stabilného partnera. Presne takým je spoločnosť AZ KLIMA, ktorá má za sebou viac ako 5-tisíc úspešných riešení pre zákazníkov na celom Slovensku.

Energeticky efektívne zelené riešenia sú dnes už bežnou praxou. Znamenajú menšiu záťaž pre životné prostredie a zároveň aj zníženie prevádzkových nákladov. „Klimatizácia dnes už nie je len o regulácii teploty, oveľa väčší význam má pri čistení vzduchu. Oproti klasickým čističkám majú klimatizačné jednotky oveľa vyšší výkon a vďaka viacerým druhom filtrov dokážu vzduch vyčistiť rýchlejšie a efektívnejšie.

Práve na túto možnosti upozorňujeme aj našich klientov – vysvetľujeme, že je možné skĺbiť teplotný komfort so zdravotnými benefitmi,“ vysvetľuje Jaroslav Hančinský, konateľ spoločnosti AZ KLIMA, a pokračuje, „pri každom projekte máme na zreteli nielen požiadavky klientov, ale zároveň sa snažíme ukázať aj pridanú hodnotu.

Uvedomujeme si, že do cieľa sa vždy dá prísť viacerými cestami, my sme si partnerstvom so spoločnosťou ESCO Slovensko vybrali cestu zelených riešení. A tie ponúkame aj našim klientom. Sme totiž presvedčení, že energetická úspora či efektívna prevádzka objektu môže byť zelená a ekonomicky výhodná zároveň.“

Zdroj: AZ KLIMA

Skúsenosti a silný servisný balík

Bez kvalitného systému chladenia, kúrenia a vetrania sa nezaobíde žiadna budova. V prípade priemyselných budov si podnikanie často vyžaduje špeciálne teplotné podmienky, keďže výpadok vzduchotechniky, nefunkčné kúrenie či chladenie môže znamenať výrazné výrobné straty.

„Práve to sú kľúčové okamihy, v ktorých rozhodujú v rovnakej miere skúsenosti, ako aj silný servisný balík. AZ KLIMA poskytuje už viac ako 20 rokov komplexné služby. Tím servisných technikov vykoná diagnostiku a snaží sa nájsť rýchle riešenie porúch, a to aj v období špičiek po náhlom nástupe veľmi teplých alebo mimoriadne chladných dní, keď to zákazníci najviac potrebujú,“ popisuje servisné protokoly Erik Potančok, vedúci divízie servisu.

Najvyššia technologická úroveň

AZ KLIMA sa špecializuje na technické zariadenia budov v oblasti vzduchotechniky, klimatizácie a chladiacej techniky. Spoločnosť poskytuje komplexný balík služieb od projekcie cez realizáciu až po servis a sústredí sa na profesie vzduchotechnika, chladenie, vykurovanie vrátane merania a regulácie.

„Naši pracovníci si pravidelne zvyšujú svoju kvalifikáciu prostredníctvom školení či certifikácií. Tiež sledujeme najnovšie trendy, aby sme mohli prinášať klientom riešenia, ktoré sú energeticky efektívne a zároveň ponúkajú tú najvyššiu dostupnú technologickú úroveň,“ vysvetľuje konateľ spoločnosti a dodáva, že sa starajú nielen o administratívne budovy či obchodné centrá, no tiež o letiská, nemocnice, kultúrne domy, reštaurácie, priemyselné či logistické parky, ale aj automobilový priemysel a iné. „Často klientom hovoríme, že ‚rozdýchame‘ ich budovu a je to skutočne tak. Staviame na kvalitných projektoch a naša realizácia je vďaka špičkovým odborníkom a najmodernejším softvérovým nástrojom rýchla a bezchybná,“ hovorí Jaroslav Hančinský.

AZ KLIMA dokáže splniť aj tie najnáročnejšie požiadavky zákazníka. „Vývoj technológií je nezastaviteľný a my sa snažíme ísť s dobou. V rámci projekcie pracujeme s najmodernejšími technológiami, prostredníctvom ktorých pripravujeme našim zákazníkom riešenia na mieru podľa ich požiadaviek,“ dopĺňa Peter Fodor, vedúci divízie realizácie.

Projekcia zastrešuje najmä návrh mechanických a potrubných komponentov v skutočnom 3D prostredí, koordináciu návrhov s inými disciplínami, využitie nástrojov architektonického modelovania na generovanie inteligentného návrhu, automatizáciu tvorby zložitých plánov, čím sa minimalizuje strata času a chyby, ktoré môžu nastať počas realizácie.

Okrem dokonalého technického vyhotovenia dbá spoločnosť aj na dôsledné dodržiavanie dohodnutých podmienok, ako aj požiadaviek zo strany svojich zákazníkov.

Produkty značky AZ KLIMA

Spoločnosť je členom spoločného podniku ČEZ a SPP, takže môže využiť výrobné možnosti skupiny, konkrétne AZ KLIMA ČR. Ide o výrobu vzduchotechnického potrubia, príslušenstva a vzduchotechnických jednotiek situovanú v modernom výrobnom závode na juhu Moravy v Miloviciach u Mikulova.

Práve blízkosť závodu dáva spoločnosti výhodu krátkych dodacích lehôt, čo ešte viac zvyšuje efektivitu projektov. Okrem katalógových produktov je teda spoločnosť schopná dodať akékoľvek atypické výrobky podľa priania a potreby.

www.azklima.sk

Zdroj: PR článok ESCO Slovensko, a. s.