Funkčnosť nasledujú emócie

dierovaná akusticky pohltivá doska CLEANEO RE 4

Žiadna iná časť miestnosti neplní toľko funkcií naraz ako je tomu v prípade stropov, ktoré sú súčasne i výrazným designovým prvkom pre architektov. Pretože strop je vždy na očiach a nemôže byť zatienený nábytkom alebo obrazom. Práve na strope sa môžu jedinečným spôsobom uplatniť kreatívne I funkčné prvky zároveň.

Úspešné značky a spoločnosti sa často vyznačujú emóciami a postojom k životu, ktoré prebudia u ľudí. Či už v knižniciach, predajniach, reštauráciách, kancelárskych budovách alebo školách, pocit pohody v miestnosti je silno ovplyvnený zmyslovým vnímaním – sluchom, vôňou, dotykom, zrakom. Z toho vyplýva obrovský význam návrhu týchto priestorov. Je to omnoho viac ako iba farebné prevedenie povrchu.

dierovaná akusticky pohltivá doska CLEANEO RE 5

Fascinujúca symbióza designu a funkčnosti – Knauf CLEANEO RE

Spoločnosť Knauf predstavila tento rok novinku, dierovanú akusticky pohltivú dosku CLEANEO RE s efektom čistenia vzduchu, s ktorou môžu byť vytvorené designové a funkčné pohľadové konštrukcie.

Pravouhlé otvory sú zdanlivo náhodne rozmiestnené v ploche dosky a prepožičiavajú podhľadu doposiaľ neznáme napätie a život. Nie je to náhoda. Nový design bol vyvinutý samotnými architektmi. Konkrétne interiérovým architektom a dizajnérom prof. Rudolfom Schrickerom z ateliéru Schricker v Coburgu (Nemecko).

dierovaná akusticky pohltivá doska CLEANEO RE 2

Nový typ dierovania má vynikajúce technické parametre a doslova rozhýbava priestor prostredníctvom nie rovnako veľkých obdĺžnikov, ktoré sú nepravidelne, ale akusticky nesmierne účinne rozmiestnené. Zadná strana dosiek je štandardne opatrená čiernou alebo bielou akustickou tkaninou.

Pre zlepšenie akustiky v miestnosti a zároveň vytvorenie designového podhľadu je Knauf CLEANEO RE ideálnou voľbou.

Viac informácií o priestorovej akustike nájdete tu.

ZDROJ: PR článok spoločnosti KNAUF Bratislava, s.r.o.

KategórieStropný systém