Prírodné linoleum Gerflor DLW Marmorette v priestoroch nového kampusu Waldorfskej školy v Olomouci

Zdroj: Gerflor

Waldorfská škola Olomouc je súkromná škola v Olomouci poskytujúca waldorfské vzdelanie na úrovni materskej, základnej i strednej školy. Do jej nového vzdelávacieho kampusu dodala spoločnosť Gerflor takmer 3000 m2 svojich podlahových krytín, pričom polovicu tvorí prírodné linoleum Gerflor DLW Marmolette.

Prírodné linoleum umožnilo výrazne zvýšiť podiel prírodných materiálov, s ktorými sú deti v každodennom kontakte. Súčasne predstavuje pre školu vďaka novej povrchovej úprave Neocare veľmi ekonomický variant z hľadiska údržby.

Zdroj: Gerflor

Extrémne vysoký podiel (98 %) prírodných surovín zaisťuje zdravú klímu v interiéri, prednosťou je aj vysoká elasticita a odolnosť voči vysokej záťaži. Súčasťou kampusu sú okrem prírodného linolea aj ďalšie krytiny zo širokého sortimentu spoločnosti Gerflor.

Takmer 1000 m2 tvorí pružná homogénna ochrana stien Gerflor Mural Club, využívajúca povrchovú úpravu PUR, ktorá zaisťuje dobrú odolnosť voči chemickým produktom a uľahčuje údržbu.

Zdroj: Gerflor

Navyše je plne odolný proti nárazu a trvalo chráni steny školy proti poškodeniu. Na podlahách olomouckého kampusu je tiež cca 500 m2 vinylových dielcov Gerflor Creation 30 a 150 m2 podláh na voľnočasové aktivity Gerflor Recreation.

Marmorette – Podlahová krytina – řešení : – Gerflor.cz

Zdroj: Gerflor SK s.r.o.

KategóriePodlaha, StavebníctvoZnačky