Partneri sekcie:

Každá strešná konštrukcia – nová alebo rekonštruovaná – predstavuje náročný proces navrhovania, realizácie a jej následnej údržby. Veľmi dôležitou súčasťou každej plochej strechy je tepelná izolácia. Viac sa dozviete v článku Zateplenie plochej strechy.

Zateplenie šikmej strechy bez výmeny krytiny

Väčšina už realizovaných stavieb so šikmými strechami využíva podkrovné priestory na bývanie. Domy, ktoré sa v Českej republike postavili pred rokom 2000, teraz stoja pred zložitou otázkou – ako dosiahnuť maximálnu úsporu tepla?
image 101515 25 v1

Zateplenie strechy polystyrénom

Austrotherm ponúka spoľahlivé riešenia pre zateplenie plochej i šikmej strechy. Expandovaný (penový) polystyrén pomôže rýchlo dosiahnuť úspory energií i komfortné bývanie pod strechou.
image 99676 25 v2

Podbíjanie šikmých striech

Uniplatňa z tvrdeného extrudovaného polystyrénu spoľahlivo poslúži na podbitie presahov šikmých striech a zabezpečí potrebné tepelnoizolačné parametre.
image 97350 25 v1

Izolácia na strechách oblúkovitého tvaru

Tepelnoizolačné dosky z tvrdej polyuretánovej peny sú určené najmä na šikmé a ploché strechy rovinatého charakteru, ale aj z tvrdých rovinatých dosiek sa dajú navrhovať a realizovať strechy oblúkovitého a kónického tvaru na splnenie nízkoenergetického …
image 97112 25 v1

Tepelná izolácia proti prehrievaniu podkrovia

Tohoročné leto bolo extrémne teplé. Teploty v interiéroch stúpali na 30 °C a pobyt sa stával neznesiteľným. Z hľadiska letného obdobia sú najviac zaťažené podkrovné priestory so strešnými oknami a orientáciou na juh.