Partneri sekcie:
  • OSMA
  • STAVMATSTAVEBNINY

Užívajte si Thermal Park pod strechou Ruukki

image 85064 25 v1

Dominantou Veľkého Medera, kvôli ktorej sa toto kúpeľné mesto na Žitnom ostrove stalo vyhľadávanou turistickou destináciou, je Thermal Corvinus. Termálna voda vyvierajúca z dvoch prameňov má blahodarné účinky na choroby pohybového ústrojenstva. A navyše je tento termálny park prístupný celoročne a jeho výhody si môžete užiť aj vďaka kvalitnej strešnej krytine Monterrey od Ruukki.

Kúpeľné centrum Thermal Park Veľký Meder sa nachádza na okraji mestečka v krásnom prostredí na začiatku veľkého lesoparku. Úlohou architekta pri rekonštrukcii kúpeľného areálu, ktorý po prvý krát otvoril svoje brány už v roku 1974, bolo zachovať typickú lokálnu architektúru, ktorá je spojená s juhom Slovenska a zároveň zachovať funkčnosť a potreby rekreačného areálu.

Kúpeľné stavby majú ráz vidieckej architektúry Žitného ostrova s priznanými trámami, drevenými prvkami a sedlovými strechami. Na druhej strane si Thermalpark Corvinus vyžadoval špecifické riešenie pre prostredie s vysokou vlhkosťou kúpaliska. A v neposlednom rade – keďže ide o turisticky vyhľadávané miesto – majú budovy zaujať svojou estetikou.

„Areál vo Veľkom Mederi má členitú a rozsiahlu strechu, ktorú bolo treba pokryť tak, aby pôsobila efektne aj funkčne,“ hovorí Zoltán Farkas, ktorý viedol svoju firmu FAZO pri strešných prácach na Thermalpark Corvinus.

„Použili sme krytinu model Monterrey od Ruukki, pretože s ňou sa najlepšie vyrábajú atypické strechy na mieru. Navyše krytina Monterrey svojim výzorom korešponduje s atmosférou architektúry na Žitnom ostrove.“

Montáž nebola jednoduchá, pretože bolo treba skombinovať členitú strechu s väčšími plochami nad bazénmi a oblúkovou konštrukciou s typickými sedlovými strechami, vežičkami a vikiermi. „Zameranie a montáž strechy nad špecifickými priestormi ako je bazén nás preverili,“ hovorí Zoltán Farkas. „Všetko sme museli pripraviť na mieru práve pre toto kúpalisko, našťastie krytiny Ruukki práve toto umožňujú.“

www.ruukkistrechy.sk

ZDROJ: PR článok spoločnosti RUUKKI Slovakia, s.r.o.