Partneri sekcie:

K rodinnému domu patrí komínový systém

K rodinnému domu patrí komínový systém

Stavba rodinného domu je náročný proces – od projektu stavby, cez samotnú realizáciu, až po dokončovacie práce. Jednotlivým fázam výstavby treba venovať dôkladnú pozornosť. Nevyhnutnou súčasťou je projekt, ktorý dokáže ovplyvniť konečnú podobu rodinného domu, ale aj jeho funkčnosť. V návrhu novostavby sa zohľadňujú nielen požiadavky budúceho užívateľa, ale aj výber kvalitných výrobkov, vhodných materiálov či správneho typu vykurovacej sústavy. Iba tak možno vytvoriť architektonicky zaujímavú, ale najmä účelnú a bezpečnú stavbu.

Bezpečnosť a pohodlie patria k základným vlastnostiam, ktoré by mal nový dom spĺňať. Útulnosť domova, okrem kvalitnej strechy či tesných okien, umocňuje aj dobré vykurovanie. Moderné trendy v oblasti navrhovania vykurovacích sústav smerujú k uprednostňovaniu ekologických, nenáročných a cenovo dostupných typov vykurovania. Pre zvýšenie užívateľského komfortu by súčasťou vykurovacej sústavy mal byť aj komín. Širokou ponukou kvalitných komínových telies disponuje spoločnosť Schiedel.

Komín pre bývanie súčasnosti
Správny výber a dôsledná inštalácia komína ovplyvňuje ekonomiku vykurovania, účinnosť vykurovacej sústavy a celkový štandard bývania. Zakomponovaním vhodného komína do architektonického návrhu nepríde budúci majiteľ o možnosť vykurovania fosílnymi palivami, ale ani tuhým palivom či biomasou. Tým možno podporovať ekologické bývanie a podieľať sa na znižovaní emisií CO2.

Komínové teleso navyše prináša investorovi možnosť tráviť čas pri krbe a vychutnávať si atmosféru plápolajúceho ohňa každý deň. Správny návrh a realizácia komína vedú k jeho odolnosti a bezpečnosti. Kvalitný komín totiž bráni vyhoreniu sadzí a následnému vzniku požiaru.

Komínový systém Schiedel je zárukou kvality
Ideálnym variantom komína v rodinnom dome je komínový systém Schiedel. Dôvodom je nezávislosť od jedného zdroja energie a bezpečnosť obyvateľov. Odkedy trh ponúka širokú škálu vykurovacích spotrebičov na tuhé, kvapalné i plynné palivá, uprednostňujú užívatelia domu možnosť slobodného výberu. Navrhnutím komínového systému v novostavbe umožní architekt budúcim obyvateľom voľnosť vo výbere paliva. Prechod z plynného paliva na tuhé je jednoduchý a v čase zastavenia dodávok plynu či pri zvýšení jeho ceny navyše výhodný. Vhodným príkladom nezávislého vykurovania je moderný komínový systém Schiedel ABSOLUT.

Možno naň inštalovať kachľovú pec, kozubové teplovzdušné kachle, otvorený krb či plynový spotrebič. Všeobecným znakom kvality komínového systému je odolnosť materiálu proti prudkým zmenám teplôt, kondenzačným kyselinám a korózii. Okrem kvalitných a odolných materiálov, z ktorých komínový systém pozostáva, je jeho prednosťou aj rýchla a jednoduchá montáž.

Široká ponuka spoločnosti Schiedel
Unikátna technológia výroby šamotových vložiek z technickej keramiky a nezávislosť sú základnými argumentmi pre komíny Schiedel. Šamotová vložka vyhovuje vykurovaniu so všetkými druhmi palív, či ide o tuhé palivá s vysokými teplotami spalín, alebo kúrenie biomasou či bioplynom. Keramické komínové systémy sú navyše vhodné pre vykurovacie technológie budúcnosti a výmena kotla či zmena paliva nespôsobí užívateľovi žiadne náklady.

Prednosťou keramických komínových systémov Schiedel je tiež veľká odolnosť a tesnosť. Nenasiakavý komínový systém bráni prieniku vlhkosti do obytných priestorov. Napriek zvyšujúcim sa cenám energie, ktoré značne zaťažujú domáci rozpočet, pomáhajú komínové systémy Schiedel, energiu výrazne šetriť. Ich tesné konštrukčné riešenie totiž bráni úniku energií a eliminuje tepelné mosty. Vzhľadom k tomu, sú komínové systémy Schiedel vhodné aj pre nízkoenergetické a pasívne domy.

Kompletné technické poradenstvo
Pri príprave projektu treba dôkladne poznať vybraný komínový systém a možnosti jeho napojenia na zvolenú vykurovaciu sústavu. Spoločnosť Schiedel ponúka kompletný servis od návrhu, až po konečnú realizáciu komínového systému. Poskytuje projektantom podklady, detaily v programe CAD a ostatné informácie, ktoré sú potrebné pre správne zakomponovanie komínového systému do rodinného domu.

V každom regióne má navyše spoločnosť Schiedel technických poradcov, ktorí osobne projektanta navštívia a pomôžu mu vypracovať odborne i technicky vhodný projekt. V prípade záujmu spoločnosť dodá aj výpočet komínového prieduchu na základe vybraného vykurovacieho spotrebiča a navrhne projektantovi optimálny komínový systém.

Významnou pomôckou pri voľbe komína bude už v najbližších dňoch aj kniha Komínová technika, ktorú spoločnosť Schiedel pripravila. Komínové systémy Schiedel zaručia vysokú bezpečnosť a trvanlivú stabilitu hodnoty domu.

Viac užitočných informácií o systémových komínoch nájdete na www.schiedel.sk

Foto: Schiedel