Viete, prečo odborníci odporúčajú keramický komín?

Výhody a úžitok z použitia keramického komína sú jednoznačné. Keramika je prírodný produkt vyrobený z hliny a má neprekonateľné vlastnosti.

Vďaka jedinečnej kombinácii špeciálnych vlastností je tento starodávny materiál dokonalý pre najmodernejšie technické aplikácie aj v súčasnosti. Keramika je žiaruvzdorná a odolná proti teplotám vysoko nad 1 000 °C, a preto je ideálna pre vykurovacie telesá.

Materiál zaujme okrem tepelnou odolnosťou aj veľmi dobrou elektrickou izoláciou, ako aj vysokou odolnosťou proti opotrebeniu, teplu, tlaku a chemickým vplyvom z plynov a kvapalín. Keramika je mimoriadne odolná proti poškriabaniu.

Absolut parat
Schiedel Absolut | Zdroj: Schiedel

Zvládne aj požiadavky moderných budov

Je tiež dôležité splniť prísne požiadavky na komponenty moderných budov. A tiež tu skúsenosti ukazujú, že keramika je ideálnym materiálom na komíny z hľadiska odolnosti, bezpečnosti a udržateľnosti. Vďaka týmto vlastnostiam sú keramické komínové systémy od spoločnosti Schiedel perfektnou voľbou, pokiaľ ide o zdravé, udržateľné a efektívne vykurovanie. Pretože tu zohráva ústrednú úlohu výber správneho komína.

S keramickým komínom si palivo vyberiete bez problémov

Keramické komíny navyše umožňujú vysoký stupeň flexibility pri voľbe príslušného vykurovacieho systému: či už tuhé palivá – biomasu, ako sú pelety, guľatina a drevná štiepka, alebo plyn, samozrejme, aj na uhlie – ekohrášok. Keramika je ideálna svojimi vlastnosťami , neskoroduje ako oceľ, bez problémov odoláva kyslému kondenzátu. V prípade Schiedel Absolut , Schiedel UNI Advanced alebo STABIL, ponúka Schiedel optimálne výrobky – samozrejme, vyrobené z keramiky.

Schiedel advanced uni
Schiedel UNI Advanced | Zdroj: Schiedel

Zdravá a ekologická stavba

Udržateľné myslenie a konanie sú pre spoločnosť Schiedel tiež mimoriadne dôležité, rovnako ako zdravé bývanie v dome, ktorý bol testovaný na škodlivé látky. Pretože dobrý vnútorný vzduch je základom pre zdravý život. Znečisťujúce látky sa vypúšťajú zo stavebných materiálov, stien a podláh. Zdravú stavbu umožňuje univerzálny keramický komínový systém Schiedel ABSOLUT testovaný na znečisťujúce látky.

Toto bolo testované na škodlivé látky Sentinel Haus Institutom (SHI) podľa transparentných a zrozumiteľných kritérií a išlo o prvý komín, ktorý bol odporúčaný ako zdravý. Týmto spôsobom Schiedel opäť preberá svoju priekopnícku úlohu popredného výrobcu komínových systémov.

Zdroj: Schiedel

Zdroj: PR článok Schiedel Slovensko s.r.o.