image 91652 25 v1
Galéria(2)

Akú krytinu na strechu s nízkym sklonom a ešte pri tom ušetriť?

Partneri sekcie:

Máte strechu s nízkym sklonom (od 9,5° do 20°) a neviete, čím takú strechu pokryť, aby Vám do nej nezatekalo, mala dlhú životnosť a neplatili ste zbytočne veľa? Tak presne o tom je tento článok.

3 FDS 1
52

Strešný asfaltový šindeľ IKO Cambridge Xtreme 9,5° je možné inštalovať na strechy so sklonom od 9,5°. Stačí mať záklop z OSB dosiek (alebo hobľovaných dosiek), na nich dať podkladové pásy IKO a môžete začať inštaláciu šindľa.
Pýtate sa, ako je možné, že inštaláciu môžete robiť od tak malého sklonu? Pretože Cambridge Xtreme 9,5° je celoplošne samolepiaci, takže je zlepený po celej svoje dĺžke a vzniká tak jednoliata vrstva. Celý systém sme si otestovali v extrémnych podmienkach, ako sú silný vietor alebo extrémne teplo. Na výsledky sa môžete pozrieť na našich krátkych filmoch tu:

A pretože sme si plne vedomí kvality šindľa IKO Cambridge Xtreme 9,5°, poskytujeme naň záruku 30 rokov! 

Ako sa dá teda ušetriť pri použití šindľov? Jednoducho preto, že šindeľ pokladáte na drevené (OSB, hobľované dosky) debnenie s podkladovými pásmy a nič viac nepotrebujete! U iných tradičných skladaných krytinách (škridliach), musíte vytvoriť najprv vodotesné podstrešie a až potom pokladáte krytinu už len ako „estetickú“ vrchnú vrstvu – de facto zaplatíte za dve strechy.

IKO Cambridge Xtreme 9,5° Vám ušetrí veľké finačné prostriedky, vďaka tomu že je laminovaný a každý odrezok väčší ako 10 cm viete použiť! K dispozícii je 7 krásnych prírodných odtieňov. Inštalácia je pritom extrémne jednuduchá, že ju svojpomocne zvládne aj zručnejší domáci kutil! Pozrite si video návod:

članok, obrazová dokumentácia + video sú výlučným vlastníctvom spoločnosti IKO.
Viac na www.iko.sk