Oprava fasády rýchlo a jednoducho

Oprava fasády, poškodenej mechanicky alebo vplyvom počasia, je vďaka novinke od Mapei rýchla a jednoduchá.

Cementová malta PLANITOP RASO MAX je určená na rýchle opravy fasád bez potreby odstraňovania pôvodnej povrchovej úpravy.

Vyrovnávacia malta je určená na opravu poškodených fasád bytových aj rodinných domov, no možno ju použiť aj v interiéri.

Stierka s hrúbkou zrna najviac 0,6 mm zaistí jemne zrnitý povrch, ktorý sa ľahko prispôsobí rôznorodým požiadavkám na finálnu úpravu.

Špeciálne zloženie stierky PLANITOP RASO MAX vystuženej vláknami zabraňuje vzniku trhlín vo fasáde. Ak už sa trhliny vo fasáde nachádzajú, odporúčame do vrstvy malty inštalovať vystužovaciu sieťovinu zo sklených vlákien MAPENET 150. Vytvrdnutá stierka je navyše vodoodolná, čo zabezpečuje ešte dlhšiu životnosť a lepšiu ochranu fasády pred nepriaznivými poveternostnými podmienkami.

Zdroj: MAPEI SK

Jednoduchá aplikácia na akýkoľvek povrch

Vyhladzovacia a vyrovnávacia malta PLANITOP RASO MAX sa vyznačuje jednoduchou aplikáciou, ktorú zvládne aj zručný domáci majster.

Vyniká výbornou prídržnosťou k bežným stavebným povrchom. Možno ju aplikovať na nasiakavé i nenasiakavé povrchy z betónu, keramiky, sadrokartónu, ako aj povrchy ošetrené umývateľnou farbou. Aplikuje v jednej vrstve od 2 do 10 mm.

Výhodou malty PLANITOP RASO MAX je schopnosť prekryť aj pôvodnú povrchovú úpravu alebo náter, ktorý nie je potrebné pred aplikáciou odstraňovať. Odstrániť treba len nesúdržné časti náteru. Pred opravou niektorých povrchov je vhodné použiť penetračný náter.

Pre finálnu povrchovú úpravu fasád v exteriéri sa odporúčajú nátery z radov Silexcolor, Silancolor, Quarzolite, Elastocolor alebo Colorite.

PLANITOP RASO MAX možno aplikovať aj v interiéri. V takom prípade je vhodné použiť ako finálnu povrchovú úpravu umývateľný dekoratívny náter z radu Dursilite.

www.mapei.sk

Zdroj: MAPEI SK, s.r.o.