Foto do textu 1

Unikátny systém odvetraných fasád fischer ACT

Tí, ktorí chcú dosiahnuť veľké veci, potrebujú spoľahlivé riešenia.

Fasády z prírodného kameňa

Pokiaľ ide o fasádny obklad, tak sú tu dve hlavné priority. Prvá je jeho vzhľad a tou druhou je trvácnosť. Obe požiadavky spĺňa prírodný kameň, ktorý je zároveň udržateľný stavebný materiál. Fasádne dosky z prírodného kameňa umožňujú širokú škálu prírodných farieb a textúr. Pre fasády z prírodného kameňa je typická dlhá životnosť, stálosť mechanických vlastností materiálu a minimálna údržba.

Hrúbka fasádnych panelov sa pohybuje od 20 mm do 60 mm. Unikátnym spôsobom upevnenia je použitie fasádnych kotvičiek s tvarovým zámkom, ktoré umožňujú skryté upevnenie zo zadnej strany obkladu. Systém odvetraných fasád fischer obsahuje podkonštrukcie pre malé a ľahké obkladové panely, ako aj špeciálne podkonštrukcie pre maximálne zaťaženie. Viac ako 35-ročné skúsenosti spoločnosti fischer vo vývoji, testovaní a certifikácii zaručujú vysokú kvalitu.

Dostupnosť prírodného kameňa ponúka veľkú rozmanitosť typov obkladov. Napriek všetkým odlišnostiam majú jednu vec spoločnú – dajú sa inštalovať pomocou unikátnej kotviacej techniky fischer pre fasádne obkladové dosky.

Zdroj: fischer SK

Odvetrané fasády

Fischer ponúka inovatívne, vysokokvalitné a komplexné systémy odvetraných fasád, ktoré okrem funkčnosti a hospodárnosti ponúkajú predovšetkým výnimočné architektonicko-kreatívne uplatnenie. Fischer prevyšuje konkurenciu komplexnou ponukou produktov a služieb:

  • systém podkonštrukcií pre rôzne typy fasádnych obkladov,
  • flexibilný systém pre skryté upevnenie,
  • efektívna montáž,
  • spĺňa normy pre nízkoenergetické a nulové stavby,
  • servis a technická podpora vo všetkých fázach prípravy a výstavby,
  • 35-ročné skúsenosti v oblasti fasádnych systémov,
  • kompletný fasádny systém dodávaný z jedného zdroja,
  • schválenie ETA a CE.
Zdroj: fischer SK

Kamenný obklad

Fasádne kotvičky fischer Zykon FZP II s tvarovým zámkom umožňujú skryté upevnenie. Otvor je vytvorený kónickým podrezaním valcového otvoru. Súhra geometrie kotvičky a vŕtaného otvoru vytvára upevnenie bez napätia. Spôsob vŕtania, zabezpečenie kvality vŕtaných otvorov a metódy montáže dokonale sceľujú systém. Tento systém kotvičiek s tvarovým zámkom ponúka projektantom inovatívne a vysokovýkonné riešenie pre odvetrané fasády.

www.fischer-sk.sk

Zdroj: PR článok fischer SK s.r.o.