PVC okná s nekonečnými sklenými vláknami

Elegant predstavuje PVC alternatívu k hliníkovým oknám.
Zdroj: Deceuninck

V rámci udržateľného rozvoja v stavebníctve napreduje aj technologický pokrok v segmente výroby plastových okien. Aktuálne sú trendom hranaté tvary a čisté línie, ktoré podčiarknu vizuálnu podobu stavby.

Šesťkomorový profilový systém Elegant je alternatívou hliníkových okien so zachovaním vlastností PVC. V kombinácii s unikátnou technológiou ThermoFibra, ktorej podstatou sú nekonečné sklené vlákna, má profil lepšie tepelnoizolačné vlastnosti aj lepšiu ochranu proti vlámaniu.

3. Thermofibra je unikátna technológia s nekonečnými sklenými vláknami, ktoré poskytujú výnimočnú pevnosť a zároveň dosahujú najlepšie hodnoty tepelnej prestupnosti.
Thermofibra je unikátna technológia s nekonečnými sklenými vláknami, ktoré poskytujú výnimočnú pevnosť a zároveň dosahujú najlepšie hodnoty tepelnej prestupnosti. | Zdroj: Deceuninck

Okenný profil Elegant s inovatívnou technológiou ThermoFibra a výstužami Forthex predstavuje to najlepšie ‚bezoceľové‘ riešenie na trhu plastových okien. Hmotnosť finálneho okna je tak nižšia, čo predstavuje veľkú výhodu nielen pri jeho výrobe, ale aj pri montáži hotového produktu, najmä pri obľúbených veľkoformátových oknách.

Štíhly profil s najmenšou exteriérovou hranou na trhu.
Štíhly profil s najmenšou exteriérovou hranou na trhu. | Zdroj: Deceuninck

Profil Elegant ťaží z novej technológie aj po vizuálnej stránke. Má nízky koeficient tepelnej priestupnosti rámom Uf = 0,88 W/m2K, čím spĺňa aj štandardy pre pasívne domy. Pohľadová exteriérová hrana sa vďaka technológii môže znížiť z 9 na 7 mm. Viac sa dočítate na www.elegant.deceuninck.com/sk

Zdroj: Deceuninck