Pripravte sa na interiérové dvere, ktoré budú trendy v roku 2023

Partneri sekcie:

Rok 2022 sa ešte neskončil, ale svet interiérového dizajnu už opäť prichádza s aktuálnymi trendmi na rok 2023. Aby vám tieto zmeny neušli, pripravili sme pre vás zoznam typov interiérových dverí, ktoré budú v roku 2023 v centre pozornosti.

Interiérové dvere: Top trendy na rok 2023

  • Posuvné sklenené dvere

Posuvné dvere sú v trende už roky, pretože majú veľký štýlový potenciál, pomáhajú šetriť miesto a hodia sa tak najmä do menších priestorov. V roku 2023 si však získavajú pozornosť posuvné dvere v kombinácií so sklom. 

Sklenenú priečku s posuvnými dverami môžete použiť namiesto stien a vytvoriť tak presvetlený, príjemný priestor, ktorý bude napríklad oddeľovať obývaciu časť od pracovne, či kuchynskú časť od jedálne.

Sklo má tiež veľkú výhodu v integrácii so všetkými typmi dekorácií. Môžete ho kombinovať s inými materiálmi, ako je drevo, hliník či PVC a vždy bude vyzerať vkusne.

  • Skladacie harmonikové dvere

Dizajn skladacích dverí 2023, nazývaných tiež harmonikové alebo vysúvacie dvere, predstavuje príjemnú alternatívu k posuvným dverám.

Ide o vynikajúce riešenie na optimalizáciu a moduláciu vášho priestoru. Dvere sa skladajú z krídel, ktoré sa do seba dajú zložiť vďaka systému vysokých koľajníc. Môžu oddeľovať dve miestnosti, ale aj slúžiť na uzavretie šatníka alebo technickej miestnosti.

  • Dvojité krídlové dvere

Tento typ dverí je bežne známy ako francúzske dvere pozostávajúce z páru jednoduchých dverí, ktoré sa otvárajú od seba. Nadrozmerné dvojité dvere môžu ponúknuť väčšie vystavenie svetlu a ilúziu priestrannosti v každej miestnosti domácnosti.

Zdroj: dreamstime.com

Aké materiály budú „IN“ v roku 2023?

Pri výbere interiérových dverí sa stretnete s množstvom možných materiálov. Od najbežnejších po najoriginálnejšie, váš výber bude závisieť od vašich osobných prianí, potrieb a štýlu vášho domova.

Tieto základné typy sa však v roku 2023 naďalej budú tešiť popularite:

  • Drevené interiérové dvere

Drevené interiérové dvere snáď nikdy nevyjdú z trendu. Drevo je uznávané pre svoje dobré tepelné vlastnosti a dlhú životnosť. Navyše ide o ekologický materiál, ktorý je recyklovateľný a vyžaduje veľmi malú údržbu.

  • Sklenené interiérové dvere

Ako sme už vyššie spomínali, sklenené dvere budú pôsobiť nielen elegantne, ale zároveň pretvoria váš domov na otvorené a priateľské miesto a každej miestnosti dodajú jedinečný šarm.

Ak si vyberiete sklenené dvere, avšak  zároveň potrebujete vyššiu protihlukovú ochranu, rozhodnite sa pre sklenené interiérové dvere z bezpečnostného skla, ktoré v spojení s vysúvateľných podlahovým tesnením ponúkajú efektívnu protihlukovú ochranu. Tento typ dverí nájdete v ponuke výrobcu Hörmann.

Zdroj: dreamstime.com

Farba interiérových dverí, ktorá podčiarkne charakter priestoru

Na to, aby ste aktualizovali svoju domácnosť nepotrebujete drahé investície a výmenu všetkých dverí v domácnosti. Stačí vám siahnuť po vhodnej farbe a ľahko premeníte svoje dvere na jedinečný estetický kúsok.

Trend maľovania interiérových dverí sa šíri po celom svete. Ide o farebný, hravý spôsob, ako jednoducho vniesť do priestoru charakter a jedinečnosť.

Zdroj: dreamstime.com

Ak chcete vybrať správnu farbu, musíte vziať do úvahy farebnú paletu v interiéri miestnosti. Všetko závisí od umiestnenia požadovaných akcentov. Odporúčame vám vybrať si farbu, ktorá bude ladiť s týmito prvkami:

  • podlaha
  • farby stien
  • izbový nábytok
  • okenný rám
  • ďalšie interiérové dvere v miestnosti

Univerzálnou možnosťou vhodnou pre interiérové ​​dvere 2023 je však biela alebo pastelová paleta.

Rovnako ako pri akomkoľvek rozhodnutí týkajúcom sa farieb, zvážte atmosféru, ktorú chcete vytvoriť vo svojom dome. Jasná farba dodá priestoru energiu, zatiaľ čo neutrálny alebo tlmený tón pomôže miestnosti pôsobiť upokojujúco a pokojne.

Interiérové dvere, ktoré si získajú vás, aj vašich hostí

Teraz už viete, ako by mali vyzerať interiérové dvere v roku 2023. Dúfame, že vám tieto tipy poslúžia ako inšpirácia a dodajú vášmu domovu šmrnc. Prezrite si kompletnú ponuku výrobcu Hörmann a premeňte svoj priestor na štýlovú a modernú domácnosť.

Zdroj: PR článok Hörmann Slovenská republika s.r.o.