Partneri sekcie:

NOVINKA: Na trh prichádza prvé okno do plochej strechy so zaobleným zasklením

image 92132 25 v1

VELUX prináša prvé okno do plochej strechy so zaobleným zasklením. Novinka kombinuje elegantný dizajn s intenzívnejším presvetlením.

Spoločnosť VELUX vytvorila atraktívne a inovatívne riešenie pre ploché strechy. Nové, minimalistické okno do plochých striech je výbornou možnosťou pre majiteľov novostavieb, aj pre tých, ktorí renovujú plochú strechu a chcú od nej viac, ako len jej primárnu funkciu. Inovatívny zaoblený dizajn umožňuje dažďovým kvapkám stiecť zo skla aj napriek 0° sklonu strechy.

Zaoblenie okna sleduje štruktúru a estetickú stránku plochej strechy až do takej miery, že dopĺňa jej moderný a harmonický vzhľad.

Zaoblené zasklenie kombinuje elegantný dizajn s intenzívnejším presvetlením.

„Vďaka tomuto zaoblenému zaskleniu sme opätovne pozdvihli kategóriu okien do plochých striech. Jeho minimalistický dizajn pozitívne dopĺňa estetickú stránku plochej strechy, pričom kombinuje elegantný vzhľad s maximálnou funkčnosťou,“ hovorí generálna manažérka spoločnosti VELUX SLOVENSKO, Dagmar Plevačová.

Úplne plochá strecha
Okno so zaobleným zasklením je určené pre úplne ploché strechy. Novinku možno inštalovať do striech so sklonom 0° až 15°. V minulosti sa vyžadoval buď minimálny sklon strechy pre inštaláciu zdroja denného svetla zhora alebo okno zakončené kupolou. Na jednej strane sa takto otvárajú nové dizajnové možnosti architektom a na druhej strane táto inovácia reprezentuje postup v oblasti výroby stavebných materiálov.

Tvrdené sklo chráni okno aj pred nepriaznivými poveternostnými vplyvmi, ako sú krúpy a mrznúci dážď. Zabezpečuje trvácnosť produktu.

Nové zaoblené zasklenie reprezentuje vývoj v oblasti výroby stavebných materiálov.

Pohľad na oblohu z akejkoľvek miestnosti

Vďaka novému zaskleniu, ktoré udržiava okno dlhšie čisté, si môžu jeho majitelia užívať všetky benefity: jasný pohľad na oblohu a lepšie prepojenie s prírodou.
V porovnaní s fasádnymi oknami možno okno do plochej strechy umiestniť kdekoľvek, napríklad aj nad pracovnú plochu v kuchyni alebo nad písací stôl v detskej izbe.

Okno do plochej strechy možno umiestniť v zásade kdekoľvek, napríklad aj nad pracovnú plochu v kuchyni.

www.velux.sk

ZDROJ: PR článok spoločnosti VELUX SLOVENSKO, spol. s r.o.