Vodonepriepustná sanačná omietka IZONIL HARD

Hrubá sanačná omietka IZONIL HARD C-020 a Jemná sanačná omietka IZONIL HARD F-010

100 % hydrofóbna a zároveň paropriepustná omietka IZONIL HARD predstavuje revolučný vodoodolný sanačný systém, ktorý je zároveň vďaka vysokému obsahu mikropórov extrémne paropriepustný s vysúšajúcim efektom.

Voda a vlhkosť v stavebnej konštrukcii môžu spôsobiť vážne problémy so statikou stavby a zdravotné problémy pre plesne vznikajúce v interiéri. Dlhodobé riešenie ochrany stavieb proti vode a vlhkosti predstavuje sanačná omietka IZONIL HARD.

Ide o suchú priemyselne vyrábanú omietkovú zmes na báze portlandského cementu, kremičitého piesku a špeciálne vyvinutej prísady Izocomponent, ktorá je zároveň vystužená PP vláknami. Špeciálna prísada Izocomponent sa vyrába z čisto prírodných materiálov a zabezpečuje výnimočné vlastnosti omietky.

Vďaka nej sa podarilo vytvoriť extrémne vodonepriepustnú suchú omietkovú zmes, ktorá vytvára po aplikácii vodoodolnú vrstvu, ale zároveň zostáva paropriepustná s vysúšajúcim efektom. Je odolná proti vodnému tlaku 1 bar s prienikom vody < 1 mm za 72 hodín z pozitívnej aj z negatívnej strany.

Vysokú paropriepustnosť (súčiniteľ priepustnosti vodnej pary ≤ 8) a permanentné vysúšanie vlhkého podkladu umožňuje veľké množstvo mikropórov. Neobsahuje žiadne škodlivé ani toxické látky, a preto je vhodná aj na priamy kontakt s pitnou vodou.

Je určená na hydroizoláciu a sanáciu pivníc, šácht a podzemných stavieb, rekonštrukciu omietok starých budov, dodatočnú hydroizoláciu a sanáciu existujúcich vlhkých stavieb, hydroizoláciu a sanáciu soklových častí múrov, hydroizoláciu kúpeľní a sprchovacích kútov, hydroizoláciu betónových vaní s nadmernou veľkosťou aj bazénov a zároveň ju možno použiť ako náhradu bežných cementových omietok na novostavbách.

Je vhodná na aplikáciu na vertikálne podklady na báze pálených tehál, pórobetónu alebo zdrsneného betónu, ako aj na horizontálne podklady, akými sú betónové podlahy a betónové strechy. Nanáša sa buď ručne, alebo strojovo. Vďaka výbornej priľnavosti na podklad vzniká pri jej aplikácii minimálny odpad.

Vyrába sa v dvoch verziách – buď ako hrubá vodonepriepustná sanačná omietka IZONIL HARD C-020 s veľkosťou zrna piesku 0 až 2 mm, alebo ako jemná vodonepriepustná sanačná omietka IZONIL HARD F-010 s veľkosťou zrna piesku 0 až 0,6 mm.

Viac informácií o tejto unikátnej 100 % vodoodolnej, paropriepustnej a vysúšajúcej omietke nájdete na www.izonil.sk.

Logo RBLTrade LOGO originál
RBL TRADE, s. r. o.
Štefániková 81
085 01 Bardejov