Vizualizácia Stockerka
Galéria(5)

Projekt Stockerky napreduje, investor spustil predaj bytov

Do komplexu v lokalite s odkazom na historickú ťažbu kameňa sa prví obyvatelia majú nasťahovať už o dva roky.

Investičná skupina Proxenta spustila predaj bytov v pripravovanom projekte Stockerka v Devínskej Novej Vsi, v lokalite Glavica, priamo pod svahmi Devínskej Kobyly. Štyri bytové domy ponúknu 271 nových bytov a apartmánov. Piaty, jednopodlažný objekt, je vyhradený pre občiansku vybavenosť.

Najväčší podiel z celkovej skladby bytových jednotiek tvoria dvojizbové byty s výmerou interiéru od 48 m2. Projekt však na trh prinesie aj troj- a štvorizbové byty. Na prízemiach okorenia zážitok z bývania predzáhradky, na najvyšších podlažiach to zase budú priestranné terasy. Ani zvyšok obyvateľov však nebude ochudobnený o podobné priestory, keď všetky zvyšné byty počítajú s balkónmi.

Vizualizácia Stockerka.
Vizualizácia Stockerka | Zdroj: Proxenta

Projekt Stockerka pochádza z dielne architektonickej kancelárie Atelier 3M. Dokončený by mal byť v roku 2025. Lokalita, ktorá ponúka široké spektrum voľnočasových aktivít a miest v prírode, nie je odrezaná od občianskej vybavenosti. Neďaleko sa rozvíja mestská štvrť Bory, kde sa nachádza nákupné centrum či nová moderná nemocnica.

Developer Proxenta sa týmto projektom presunul z centra miest, kde zrealizoval niektoré svoje minulé projekty, na ich okraj. Na konci minulého roka získal územné rozhodnutie pre Stockerku. Výstavbu plánuje rozbehnúť v prvom štvrťroku tohto roka.

Vizualizácia Stockerka.
Vizualizácia Stockerka
Vizualizácia Stockerka.
Vizualizácia Stockerka
Vizualizácia Stockerka

Stockerka, Devínska Nová Ves

Investor: Proxenta
Počet bytov: 271
Počet objektov: 5
Realizácia: 2023-2025