Vizualizácia etapy Nesto Prime v bratislavskej Petržalke.

Lucron spustil predaj prémiových bytov v bratislavskom Neste

Ide o etapu so 60 bytmi v novej rozľahlej štvrti v bratislavskej Petržalke. Etapa Nesto Prime sa nachádza v zóne bez áut, v nízkopodlažnej zástavbe uprostred existujúcej zelene. Médiá o tom informoval Pavel Baslík, šéf marketingu a PR spoločnosti Lucron.

Postupne rastie  pestrá veľká štvrť s rôznorodou ponukou bývania, ktorá odráža potreby ľudí rôzneho veku aj životného štýlu. Michal Brúsil, development manager spoločnosti, povedal, že Nesto Prime má charakter podobný bývaniu v rodinných domoch.

Developer stavia v Bratislave štvrť Vydrica v prémiovej lokalite mestskej časti Staré Mesto, ktorá zahŕňa aj obnovu pamiatkovo chránenú Vodnú vežu, aj rodinné bývanie Rakyta v mestskej časti Devínska Nová Ves.

Ponuku v Nesto Prime tvoria 3- a 4-izbové byty a mezonety s výmerami od 100 do 300 m2. Z dôvodu súkromia bude v každom zo šiestich obytných domov iba 10 bytov, pričom na každom poschodí budú iba 2 byty. Všetky budú disponovať priestrannými balkónmi, terasami alebo predzáhradkami. Technologické vybavenie bude zahŕňať systém stropného chladenia aj kúrenia, ktorý má viacero výhod a je mimoriadne efektívny.

Nesto Promenada, ktorá ponúka zeleň a oddych.
Nesto Promenada, ktorá ponúka zeleň a oddych. | Zdroj: Lucron

Nesto vzniká na princípoch 20-minútového mesta a jeho výstavba sa začala v roku 2021. Okrem kvalitného bývania vzniknú aj príležitosti na prácu, obchody, škôlka, škola, ale aj priestory na šport a oddych. V štvrti bude množstvo komunitných priestorov s ihriskami. Južné námestia, súčasť Nesta, plynulo prepojí verejné priestory s obytnými časťami a bude slúžiť obyvateľom a návštevníkom.

Zoltán Müller, predseda predstavenstva Lucronu, pre júnové číslo ASB v rozhovore povedal, že v lete tohto roka plánujú v rámci Nesta odovzdať byty prvým majiteľom etapy Na námestí. V súčasnosti sú budovy aj časť námestia a verejných priestorov dokončené a sú procese kolaudácie.

Spoločnosť sa stará aj o okolie štvrte, podporila  900-tisíc eurami modernizáciu prepojenia Kopčianskej a Bratskej ulice, ktorej výsledkom je zvýšenie kapacity križovatky týchto dvoch ulíc. V ďalšej fáze plánuje Lucron dokončiť prepojenie medzi Kopčianskou a Bratskou cez územie Nesta, čím vznikne priame napojenie novej štvrte na diaľnicu D2 cez Bratskú ulicu. Celkové vyvolané náklady na rekonštrukciu Kopčianskej ulice a súvisiacej infraštruktúry sa odhadujú na úrovni 2,7 milióna eur.

Nízkopodlažná zástavba v Nesto Prime v bratislavskej Petržalke.
Nízkopodlažná zástavba v Nesto Prime v bratislavskej Petržalke. | Zdroj: Lucron

Kopčianska ulica sa stáva modernou komunikáciou, ktorú budú využívať nielen budúci obyvatelia novej štvrte, ale aj turisti a návštevníci bunkrov a susedného vojenského cintorína.  V blízkosti týchto vojenských pamiatok bol nedávno zrevitalizovaný aj lesopark a jeho súčasťou sú dnes zastrešené piknikové sedenia, lavičky a ležadlá.