arboria apartments 01
Galéria(5)

Kooperativa kúpila od Lucronu nájomné byty v Arborii

Nájomné byty v projekte Arboria Apartments v krajskom meste Trnava majú nového majiteľa. Od rezidenčného developera Lucron Group, ktorý o tom informoval v pondelok 14. marca, ich odkúpila spoločnosť Kooperativa poisťovňa z rakúskej skupiny Vienna Insurance Group.

V budove je 51 bytov, 69 parkovacích státí a 4 obchodné priestory. Kataster nehnuteľností povolil vklad vlastníckeho práva v prospech Kooperatívy v závere januára tohto roka.

Poisťovňa plánuje byty dlhodobo prenajímať. Generálny riaditeľ Kooperativy Vladimír Bakeš uviedol, že prvé kroky potrebné na vstup poisťovne do segmentu nájomného bývania urobili v roku 2017. Poisťovňa pre TREND v máji 2021 uviedla, že nájomný bytový dom vrátane maloobchodných priestorov dokončujú v spolupráci s developerom.

Budova Arboria Aparments bola skolaudovaná v auguste 2021.Lucron napriek pandemickým obmedzeniam zariadil za menej ako päť mesiacov všetky byty. „Za 2,5 mesiaca sa podarilo internému tímu Lucronu prenajať všetkých 51 bytov. Môžem povedať, že tieto čísla prekonali naše očakávania,“ povedal predseda predstavenstva Lucronu Zoltán Müller.

Lucron zakomponoval koncept komerčného nájomného bývania v projektoch v Urban Residence v Bratislave a Arboria v Trnave. V budúcnosti ho plánuje aj v ďalších pripravovaných rezidenčných developmentoch.

Kooperativa má byty v Košiciach

Ani poisťovňa Kooperatíva nie je nováčikom na trhu s komerčným nájomným bývaním. Ako ďalej informovala TREND v máji 2021, v októbri 2020 začala s prenájmom bytov v projekte Lomená Residence vo východoslovenských Košiciach. Je v ňom spolu 32 parkovacích miest, a 60 bytov rôznej veľkosti aj skladové priestory na poschodí.

Rezidenčný projekt Lomena Residence v Košiciach
Rezidenčný projekt Lomena Residence v Košiciach | Zdroj: Kooperativa

Byty sú kompletne zariadené nábytkom, doplnkami a spotrebičmi. Zabezpečené internetové pripojenie a káblová televízia sú v cene nájmu. V bytovom dome bývajú študenti vysokej školy, mladé páry, rodiny s deťmi v tínedžerskom veku, umelci aj penzisti. Väčšina nájomcov je z regiónu východného Slovenska alebo priamo z Košíc. Výnimkou nie sú ani ľudia zo západného Slovenska či cudzinci, ktorí v Košiciach pracujú.

arboria apartments 01
arboria apartments 02
Rezidenčný projekt Lomena Residence v Košiciach
arboria apartments 03
arboria apartments 04
Monika Volekova