GLS Slovakia masívne rozširuje sieť balíkomatov a hľadá nové lokality na ich umiestnenie

Spoločnosť GLS General Logistics Systems Slovakia s.r.o. patrí k lídrom na trhu balíkových služieb a okrem štandardného spôsobu doručenia na adresu neustále skvalitňuje svoje služby aj rozširovaním siete GLS Balíkomatov.

GLS Balíkomaty si našli stabilné miesto na slovenskom trhu a tešia sa veľkej obľube a popularite. Sú k ľuďom stále bližšie a umožňujú nielen príjemcovi balíka flexibilne zvoliť čas vyzdvihnutia balíka podľa svojich preferencií, ale aj pohodlne poslať balík bez čakania v rade v kamenných prevádzkach.

GLS Balíkomaty môžete aktuálne nájsť v blízkosti prevádzok Kaufland, BILLA, Coop Jednota, CBA, OMV, LIPA Park, MMarket a mnohých iných. Rozhodujúcim faktorom pri umiestňovaní Balíkomatov nie je veľkosť obchodného partnera, ale potenciál a atraktivita danej lokality. GLS uzatvára partnerstvá aj s menšími spoločnosťami alebo jednotlivcami a hľadá spoľahlivých partnerov, ktorí ponúkajú vhodné lokality, čím zvyšujú pohodlie pri doručovaní balíkov.

Zdroj: GLS

GLS Slovakia už aktuálne prevádzkuje sieť Balíkomatov, ale práve v priebehu nasledujúcich týždňov bude pokračovať masívna expanzia siete nových Balíkomatov, ktoré nevyžadujú napojenie na elektrickú sieť. Ich funkčnosť zabezpečuje integrovaná batéria so životnosťou približne 4 roky.

Obsluhované budú cez mobilnú aplikáciu, ktorá bude dostupná pre mobilné zariadenia s operačným systémom Android, iOS, Huawei. Proces osadenia Balíkomatu je jednoduchý a zaberie len niekoľko minút. Vďaka praktickým rozmerom pôdorysu 1,6 × 0,7 m a pri výške 2,3 m si ľahko nájde svoje miesto.

Balíkomat zlepšuje občiansku vybavenosť v jeho okolí a obyvatelia pocítia zvýšenie komfortu pri svojich nákupných aktivitách. V posledných rokoch tzv. e-commerce segment rástol omnoho rýchlejšie ako klasický predaj v kamenných predajniach. Štúdie renomovaných expertov predpokladajú, že v horizonte desiatich rokov až 95 % všetkých nákupov bude prebiehať online.

Zdroj: GLS

Podobným trendom bude rásť aj dopyt po Balíkomatoch, ktoré umožňujú odoslanie a doručenie balíka. Dostupnosť Balíkomatov tak bude zohrávať rolu pri celkovom hodnotení občianskej vybavenosti územia. Takýto alternatívny spôsob balíkovej logistiky výrazne znižuje uhlíkovú stopu v porovnaní s konvenčným doručením na adresu. Staňte sa obchodným partnerom GLS a zvýšte tak prostredníctvom nových Balíkomatov kvalitu svojej lokality a komfort pri doručovaní balíkov.

V prípade, že máte záujem o umiestnenie Balíkomatu vo svojej lokalite,kontaktujte ps@gls-slovakia.sk

Viac informácií:
gls-group.eu/SK/sk/home
www.glskurier.sk/poslatbalik
Facebook GLS Slovakia

Zdroj: PR článok GLS General Logistics Systems Slovakia s.r.o.