Partneri sekcie:

Súčasťou realitného projektu Twin City v Bratislave bude nová autobusová stanica

Súčasťou najväčšieho realitného projektu Twin City v Bratislave, ktorého developerom je spoločnosť HB Reavis Group, bude aj nová integrovaná autobusová stanica. Tá nahradí súčasný zastaraný priestor pre cestujúcich na Mlynských Nivách. Celkové investičné náklady na realizáciu projektu boli vyčíslené na 17 miliárd Sk, rozpočet na autobusovú stanicu predstavuje 1 miliardu Sk.

Prvé prípravné práce na polyfunkčnom komplexe Twin City, ktorý je situovaný na hranici Starého Mesta a mestskej časti Ružinov, sa rozbehnú na jar. Začiatok stavebných prác je naplánovaný na rok 2008 a otvorenie komplexu Twin City sa pripravuje na rok 2011, oznámili predstavitelia spoločnosti HB Reavis Group.

Po dokončení ponúkne komplex užívateľom a návštevníkom kultúru, zábavu, kancelárske priestory, obytné apartmány, ale nebude chýbať ani štvorhviezdičkový hotel s 200 izbami a nákupné stredisko. „Vzhľadom na charakter projektu a investíciu ide o najvýraznejší developerský počin nielen na Slovensku, ale v celom regióne strednej a východnej Európy,“ avizuje developer.

Podľa projektu bude Twin City tvoriť komplex budov, ktorým dominuje 42-poschodová veža. Celková prenajímateľná plocha Twin City presiahne 200 000 štvorcových metrov (m2). Necelá polovica plochy pripadne na obchody, zábavu a oddych a 60 000 m2 na kancelárie. V ponuke bude 320 bytov.

Ako ďalej uviedla spoločnosť HB Reavis Group, od apríla sa už budú vykonávať na budúcom stavenisku Twin City asanačné práce na južnej strane, kde sa v súčasnosti nachádza opustená továreň Kablo. V priebehu tohto roka sa začne stavať autobusová stanica s plochou takmer 45 000 m2. Cestujúci však ani počas výstavby novej autobusovej stanice nepocítia žiadne obmedzenia. Počas dočasnej zmeny organizácie dopravy sa totiž po dohode s magistrátom časť nástupíšť a výstupíšť autobusov presunie do tesnej blízkosti areálu súčasnej autobusovej stanice, dodal HB Reavis Group.

Zdroj: TASR

KategórieStavebné podnikanie