Strojári aj v kríze expandujú. Pri Martine začali stavať nový areál

bager
Zdroj: Pexels / Life of Pix

Strojárska spoločnosť Hennlich začala na konci júna v Košťanoch nad Turcom neďaleko Martina budovať nový skladový a výrobný areál. V prvej etape firma investuje 3 milióny eur.

Aktuálne prebiehajú na pozemku výkopové práce, dokončenie výstavby predpokladá podnik na konci leta 2022. „Za posledné štyri roky sme sa výrazne rozrástli a navýšili obrat. Súčasné priestory už nevyhovujú veľkosti našej firmy. Košťany nad Turcom neďaleko Martina sú pre nás umiestnené strategicky. Napriek súčasnej kríze spojenej s koronavírusom veríme v ďalší rast slovenského priemyslu, v ktorom sú našimi hlavnými zákazníkmi strojárske spoločnosti, automobilky, podniky z oblasti chemického priemyslu či huty,“ uviedol konateľ firmy Pavel Šumera.

Nový areál bude mať celkovú rozlohu 15 tis. metrov štvorcových. „V prvej etape vyrastie hala o rozlohe takmer 4 000 metrov štvorcových. So samotnou výstavbou haly, ktorej súčasťou bude administratívna časť, „inteligentné“ sklady, výrobná časť a tiež časť pre výskum a vývoj, začneme na jeseň tohto roku,“ doplnil Šumera.

Pôvodne spoločnosť plánovala ukončiť výstavbu prvej etapy areálu už v roku 2016, stavebné konanie sa však predĺžilo o takmer štyri roky. „Mali sme problémy získať povolenie na príjazdovú komunikáciu a s napojením tejto komunikácie na hlavnú cestu 1/65. To výrazne zabrzdilo naše plány. Po štyroch rokoch sme na jar 2020 získali stavebné povolenie. Začali sme realizáciu hrubých terénnych úprav a prípravu staveniska,“ priblížil Šumera. Medzitým pripravujú podklady na tender na výber generálneho dodávateľa stavby a dokončujú realizačnú projektovú dokumentáciu.

Hennlich pôsobí na Slovensku od roku 1991. Je súčasťou európskej skupiny Hennlich pôsobiacej v 17 krajinách najmä strednej a východnej Európy. Dodáva komponenty, technické riešenia, ale aj kompletné investičné celky, predovšetkým pre priemysel.

TEXT: © SITA Slovenská tlačová agentúra

KategórieRealitný trh