Bory Byvanie

Štvrtá etapa Bory Bývanie ide do predaja

Rezidenčný projekt Bory Bývanie sa opäť rozrastá. Spoločnosť Penta Real Estate minulý týždeň oficiálne spustila predaj v poradí už štvrtej etapy pod názvom Bory Na Hrádzi.

Projekt prinesie do lokality spolu 306 bytov v šiestich bytových domoch s piatimi až šiestimi nadzemnými podlažiami. Výstavba bola zahájená v závere tohto leta a kolaudácia projektu je naplánovaná na štvrtý kvartál 2023.

Pekná porcia nových bytov

Štvrtá etapa Bory Na Hrádzi ponúkne kvalitnú architektúru z pera architektonického štúdia Superatelier. V rámci etapy vzniknú dva sekciové bytové domy a jeden obytný blok pozostávajúci zo štyroch bytových domov osadených na spoločnej podzemnej garáži.

Bytové domy sú situované tak, aby vytvárali vnútroblok s komunitným priestorom uprostred. Medzi dvoma súbormi bytových domov sa bude nachádzať športovo-rekreačný priestor pre aktívne trávenie voľného času.

Projekt ponúka pre záujemcov 1,5 až 4-izbové byty s lodžiami, predzáhradkami aj terasami. V ponuke budú aj 4-izbové penthousy s priestrannou terasou. V aktuálnej fáze predaja je dostupných prvých 33 bytov. Ponuka bude priebežne aktualizovaná a postupne rozširovaná o ďalšie byty v rámci všetkých bytových domov. V projekte vznikne celkovo 421 parkovacích miest, z toho 197 vonkajších a 224 v podzemných garážach.

Podobne ako pri predchádzajúcich etapách aj pri tejto bol kladený dôraz na riešenie verejných plôch medzi jednotlivými bytovými domami, v ktorých je okrem množstva zelene navrhnutá aj oddychová zóna s lavičkami a pergolou, ihrisko s hernými prvkami pre deti a tiež samostatné workoutové ihrisko a veľké hokejbalové ihrisko.

„Etapa Bory Na Hrádzi je určená skutočne pre každého, od mladých ľudí, ktorí hľadajú štartovacie bývanie, ale aj pre tých, ktorí hľadajú pokojné bývanie v tichšej zóne. Svoje si v nej nájdu určite aj rodiny s deťmi, keďže etapa ponúkne množstvo hracích prvkov pre najmenších. Veľkým benefitom je aj blízkosť nákupného centra, takmer dokončenej nemocnice, či materskej školy,“ hovorí Alexandra Grič, riaditeľka predaja v Penta Real Estate Slovensko.

Bory Prvé Domy – prvá dokončená rezidenčná etapa projektu Bory Bývanie, Bratislava, 2019.
Bory Prvé Domy – prvá dokončená rezidenčná etapa projektu Bory Bývanie, Bratislava, 2019. | Zdroj: Miro Pochyba

Mestská štvrť Bory

Prvá etapa Bory Prvé Domy je už dokončená. Všetky byty z prvej fázy 2. etapy Bory Nový Dvor sú už tiež odovzdané ich novým majiteľom. Druhá fáza 2. etapy Bory Nový Dvor sú spoločne s 3. etapou Bory Promenáda v procese výstavby. Piata a šiesta etapa sú v procese prípravy.

Projekt v rámci prvých štyroch etáp prinesie do lokality viac ako 1600 bytov. V novej mestskej štvrti Bory sa už aktuálne nachádza nákupno-zábavné centrum a viacero veľkých obchodných prevádzok.

Celkovo tak v území vzniká moderná rezidenčná štvrť s vynikajúcim občianskym vybavením vrátane novej, už otvorenej, verejnej materskej školy. Vďaka svojej polohe a už vybudovanej dopravnej infraštruktúre s napojením na neďalekú diaľnicu D2 budú mať budúci obyvatelia Borov blízko aj do centra Bratislavy, ktoré je vzdialené necelých 15 minút jazdy autom.

Penta Real Estate, red