Projekt Vydrica v

Vydrica už pozná zhotoviteľa prvej etapy. Víťaz vzišiel spomedzi 20 kandidátov

Spoločnosť Strabag uspela v tendri, do ktorého investor oslovil dve desiatky potenciálnych partnerov.

Spoločnosť Vydrica Development vybrala pre výstavbu prvej etapy projektu Vydrica v bratislavskom Podhradí generálneho zhotoviteľa, ktorým bude spoločnosť Strabag.

Ako informoval investor v tlačovej správe, vybraná firma uspela v tendri, do ktorého oslovil dve desiatky potenciálnych partnerov. „Do výberu sa prihlásili všetky renomované stavebné spoločnosti, pôsobiace na slovenskom trhu,“ uvádza developer.

„V závere roka sme sa venovali rokovaniam o zmluvných podmienkach a uzavreli sme zmluvu s víťazom tendra,“ vysvetlil predseda predstavenstva spoločnosti Vydrica Development Zoltán Müller. Začiatok stavebných prác prvej časti projektu je podľa dohody stanovený na 1. marca tohto roka. Ukončenia by sme sa mali dočkať v roku 2024.

Vydrica 1.etapa budovy
Vydrica 1.etapa budovy | Zdroj: Vydrica Developmnet

Výstavba prvej etapy, ktorá bude obsahovať štyri rezidenčné a jednu kancelársku budovu, sa začne budovaním železobetónových nosných konštrukcií. Celkovo prinesie prvá časť projektu: 207 bytov (od malometrážnych jedno-izbových až po 5-izbové mezonety), 2 360 m2 kancelárskych priestorov a 3 900 m2 obchodných prevádzok.

Tie vyrastú v priestore medzi Rybárskym cechom a Vodnou vežou, ktorá je spolu s jej areálom najstaršou stojacou pamiatkou na území hlavného mesta. Investor v decembri minulého roka vyhlásil architektonickú súťaž na podobu tejto národnej kultúrnej pamiatky, do ktorej boli cielene pozvané špičkové architektonické štúdiá zo Slovenska a Čiech.

Výsledkom súťaže má byť zmysluplné začlenenie areálu Vodnej veže, ktorá je mestským majetkom, do novej mestotvornej štruktúry a vytvorenie atraktívneho miesta so spoločensko-kultúrnou funkciou. Jeho súčasťou bude aj sprístupnené archeologické nálezisko.

Projekt Vydrica je mimoriadne exponovaný a uvedomujeme si, že už o niekoľko rokov bude viditeľný takmer na každej bratislavskej pohľadnici,“ pripomína Zoltán Müller. O financovanie úvodnej etapy projektu Vydrica sa postará Tatra Banka.

Vydrica Developmnet, SITA, red