Rínok Rača začal novú etapu predaja bytov

Rínok Rača, vyhlaď z terasy
Zdroj: event2all

Celý projekt má Bratislave priniesť 474 nových bytov. Predaných je 287.

Developer ohlásil, že v predaji ide 84 bytov s rozlohou od 33 do 103 m2. Keď budú rozpredané, bude mať majiteľa už z kapacity Rínku Rača. Zvyšným záujemcom zostáva 103 nepredaných bytov, ktorých ešte len čaká uvoľnenie na trh.

„Začali sme s kolaudáciou infraštruktúry projektu, dokončujeme skelety budov A1 a D1. Objekty B1, B2, C1, C2 sú dokončené, niekde osádzame okná, inde pripravujeme realizáciu fasády,“ konštatuje konateľ Martin Šimurda a dodáva:

„Usilovne hľadáme nájomcov budúcich obchodných priestorov. Obyvatelia Rínku sa však už môže tešiť na Tesco a dm-drogeriemarkt, s ktorými sme už podpísali zmluvy.“

Rínok Rača bude tvoriť šesť obytných a tri polyfunkčné domy s bývaním a občianskou vybavenosťou. Z toho je päť samostatných objektov postavených na podzemných garážach.

Rinok Raca ulice a budovy small
Rínok Raca ulice a budovy small | event2all

Spolu tu bude 474 bytov pre 860 ľudí. Projekt by mal byť dokončený koncom roka 2024. Žiadna z budov neprevýši maximálne výšky v okolí a kľúčové miestne výhľady ostanú zachované.

Súčasťou projektu bude aj materská škola, ktorá sa bude nachádzať v objekte C3 a bude v správe mestskej časti. Prenajatých 200 metrov štvorcových moderných priestorov umožní 40 deťom navštevovať predškolské zariadenia v blízkosti ich bydliska. Skolaudovaná by mala byť do konca tohto roka.

Rinok Raca susedske vinice vizualizacia
Rinok Raca susedské vinice vizualizácia | Zdroj: event2all

„Predpokladaná budúca povinnosť predškolskej dochádzky a fakt, že mnoho našich klientov sú mladé rodiny, vytvorili potrebu vzniku takéhoto zariadenia priamo v Rínku Rača,“ vysvetlil ešte minulý rok Martin Šimurda.

„Aj preto sme vyšli v ústrety požiadavke miestnej samosprávy a za zvýhodnených podmienok sme im potrebné priestory prenajali,“ dodal. Prenájom škôlky je predbežne dohodnutý na 5 + 5 (opcia) rokov.

Developer zakomponoval do budúcej štruktúry lokality aj historický objekt Nemeckého kultúrneho domu a vytvára priamo pre neho, na žiadosť mestskej časti, nové parkovacie miesta. Komplex Rínok Rača pozdvihne postavenie Nemeckého kultúrneho domu, ktorý doteraz stál vedľa zdevastovanej ruiny bývalých vinárskych závodov a vtiahne ho do života nového centra Rače.

event2all, red