FINEP stavia v Bratislave polyfunčný dom so 485 bytmi a apartmánmi

Projekt českej developerskej spoločnosti FINEP & partners, a. s., Jégého alej v Bratislave ponúkne v dvoch etapách celkovo 485 bytových a apartmánových jednotiek a rozlohou 30,090 štvorcových metrov (m2) čistej obytnej plochy. Ďalších 3 500 m2 bude určených na parkovanie, obchodné a reštauračné účely. Projekt architektonicky členitej stavby s 12 resp. 15 podlažiami, zakončenej 21-podlažnou vežou, pochádza z projektantskej dielne spoločnosti Helika.

Základný kameň tejto stavby položili 10. mája v bratislavskej mestskej časti Ružinov. Krstnými rodičmi projektu Jégého alej sa stali veľvyslanec Českej republiky na Slovensku Vladimír Galuška, starosta Ružinova Slavomír Drozd, podpredseda predstavenstva financujúcej VÚB Ignacio Jaquotot a predsedníčka predstavenstva FINEP Jégého alej, a. s., Katarína Lindberghová.

Záujemcovia o bývanie si budú môcť vybrať z bytových jednotiek v prevedení 1 až 5 izieb (vrátane kuchynského kútika) s celkovou rozlohou 40 až 210 m2. Už dnes eviduje FINEP Jégého alej o byty veľký záujem. Ich cena totiž začína už pri sume 41 000 Sk za m2. Ukončenie projektu sa predpokladá na prelome augusta a septembra 2009. Stavebné práce si vyžiadajú náklady približne 0,9 miliardy Sk.

Dôvodom vstupu spoločnosti FINEP na slovenský trh sa stal zvýšený dopyt po kvalitnom a cenovo dostupnom bývaní. Uľahčila ho aj skutočnosť, že obe krajiny vychádzajú v oblasti bývania z podobných tradícií, štandardov a očakávaní.

FINEP, a. s., je dcérskou spoločnosťou FINEP & partners, a. s., ktorá patrí medzi najväčšie developerské spoločnosti v Prahe. Od roku 1995 dokončila už 11 bytových projektov, predala viac ako 4 000 bytov. Ide napríklad o projekty Panorama Barrandov, Kaskády Barrandov, Bydlení Mazanka alebo Trojský vrch. Projekty spoločnosti FINEP sú väčšinou vypredané ešte pred dokončením celej stavby.

Zdroj: TASR