Bezpečný a moderný vchod

Bezpečný a moderný vchod

Dvere sú nielen vizitkou každého vchodu, ale mali by byť aj zárukou bezpečnosti a užívateľského komfortu. Rozhodovanie o vhodných vchodových dverách vám uľahčí firma KALYPSO, ktorá ponúka v rámci obnovy bytových domov špičkové vchodové dvere z hliníka so širokou paletou príslušenstva.

Výborné vlastnosti materiálu
Vlastnosti použitého materiálu sú dôležité predovšetkým v súvislosti s vysokou záťažou a frekvenciou používania, ktorému sú vchodové dvere panelákov denne vystavované. Hliník je progresívny materiál, ktorý sa vyznačuje najmä svojou vysokou tuhosťou, pevnosťou a dlhou životnosťou. Hliníkové vchodové dvere so zatepleným nemeckým profilom sú navyše veľmi odolné proti poveternostným podmienkam a vlhkosti.

Spomínané vlastnosti podporuje aj hliníkový prah s prerušeným tepelným mostom, gumeným nášľapným protišmykovým tesnením a výškovo nastaviteľné vonkajšie dorazové tesnenie prahu. Zdokonalené prerušenia tepelných mostov a povrchovo montované pánty, ktoré neprerušujú dorazové tesnenie, zaradia vaše vchodové dvere medzi energeticky efektívne produkty.

Prevedenie a doplnky
KALYPSO ponúka izolačné zasklenie dverí z číreho skla, drôtoskla a bezpečnostného skla, ktoré patrí medzi najodolnejšie v rámci ponúkaných zasklení, alebo plnú výplň z hliníka, resp. plastu. Zvončekové tablo inštalované do dverí alebo mimo dverí odporúčame so systémom domového vrátnika v digitálnom vyhotovení, pri ktorom je síce nevyhnutná výmena bytových telefónov, ale na druhej strane sa v maximálne možnej miere minimalizuje poruchovosť.

Možnosť voľby samozatvárača s aretáciou, výber dverných úchytiek a kľučiek, široká paleta povrchových úprav (práškové farby zo vzorkovníka RAL) a možnosť dodávky spolu so schránkovým panelom patria k ďalším benefitom, ktoré zaručujú estetický vzhľad a funkčnosť produktu.

Bezpečnosť zvýšená elektromagnetickým zámkom
S dodávkou vchodových dverí dokáže KALYPSO zabezpečiť aj elektromagnetické zámky, ktoré sú neporovnateľnou a modernou náhradou za mechanické zámky, či klasický 1-bodový elektromechanický zámok. Vyznačujú sa vysokou bezpečnosťou a jednoduchou obsluhou formou dotykového (DEK) alebo bezdotykového systému (BES).

Elektromagnetické zámky odporúčame inštalovať na vstupných dverách v počte 2 ks v elegantnom integrovanom vyhotovení. Každý z magnetov má zabezpečovaciu silu 300 kg, čiže v tomto prípade treba pri vylamovaní prekonať silu až 600 kg. Súčasťou vyhotovenia môže byť signalizácia otvárania dverí a inteligentné zariadenie, ktoré umožňuje evidovať všetky vstupy a výstupy, programovať nové kľúče, blokovať kľúče pri strate a veľa iných funkcií.

KALYPSO realizuje nielen  predaj a montáž hliníkových vchodových dverí s príslušenstvom, ale aj zateplenie a obnovu fasád a rekonštrukciu zasklení bytových domov, predaj a montáž plastových a hliníkových okien a doplnkov. Celý rad výrobkov firmy KALYPSO je zostavený tak, aby spolu so zlepšením parametrov a komfortu boli cenovo dostupné širokej skupine záujemcov. Možnosť pravidelnej údržby, predĺženia záručnej lehoty a servis aj cez víkendy a sviatky zabezpečia funkčnosť a nadštandardnú životnosť našich produktov.

KALYPSO, spol. s r.o., Pečnianska ulica 1/A, 851 01 Bratislava, tel.: +421 2 16 123, www.matporiadneokno.sk