rodinny dom v zahorskej bystrici
Galéria(7)

RODINNÝ DOM v Záhorskej Bystrici

Partneri sekcie:

Prezentácia stavieb v 17. ročníku celoštátnej súťaže Stavba roka 2011.
Atypicky riešený rodinný dom, čiastočne zapustený celým priestorom prízemia pod úroveň okolitého terénu,  samostatne stojaci na svahovitom pozemku  s rozlohou 963 m2 je energeticky nenáročný.   Stavba je dvojpodlažnou s prvým podzemným podlažím zapusteným pod upravený terén dvora tak, že dvorová časť je priamo prístupná z dvora a uličná časť je pod terénom na celú výšku podlažia.

02 big image
03 big image
04 big image
05 big image
06 big image
rodinny dom novostavba zahorska bystrica 5249 big image
Garáž spolu s krytým prístreškom pre autá tvorí súčasť vstupu a obytných priestorov nadzemného podlažia. Vertikálne prepojenie podlaží je vnútorným železobetónovým doskovým jednoramenným schodiskom. 

Kompozícia dvoch základných hmôt:
(1) kruhová zapustená časť sa otvára v podzemnej časti do vonkajšieho priestoru iba svojou presklenou kruhovou fasádou. Jej celá hmota je pod zemou a strecha je upravená zasypaním a zazelenaním kríkovou výsadbou, 
(2) horná hmota pôsobí nenápadným veľmi subtílnym dojmom akéhosi pavilóniku. Použité materiály: hladká biela omietka ako základný jednotiaci stavebný materiál, obkladový kameň a napokon hliník, ktorý je využívaný pre okenné a dverné otvory a ako tieniace prvky presklených stien. Pozdĺžna časť domu – vstupné priestory zádverím,  šatník, hosťovská izba, garáž, pomocné prevádzky domu a vonkajšie parkovacie miesta. 

Prvé podzemné podlažie v kruhovej hmote združuje denné aktivity rodinného domu. Na obývaciu časť z druhej strany schodiska nadväzuje fitnes centrum so saunou a nočná časť domu s dvoma detskými izbami a spálňou rodičov. Obývacia izba je uzlovým priestorom domu podzemného podlažia. Na obývačku nadväzuje priestranná otvorená kuchyňa prepojená s obývačkou cez jedálenský kút. Dominantným exteriérovým priestorovým prvkom, okolo ktorého sa združujú priestory oboch častí domu, je terasa, prístupná zo všetkých dolných prevádzok. Na spálňu rodičov nadväzuje šatník a nadštandardne vybavená kúpeľňa. Dve detské izby s vlastným šatníkom a hygienickým zázemím dopĺňajú priestory tohto podlažia. Všetky spálne sú západnou stranou prepojené s terasou.

RODINNÝ DOM v Záhorskej Bystrici
novostavba – Záhorská Bystrica
Autor architektonického riešenia: Ing. arch. Ľubomír Závodný
Projektant architektonickej časti: Ing. arch. Ľubomír Závodný
Projektant rozhodujúcej odbornej časti –  stavebno-technické riešenie:  Ing. Ľubomír Žemľa
Hlavní zhotovitelia: BAUPAK, s. r. o., JOBOSTAV, s. r. o.
Hlavný stavbyvedúci: Ing. Milan Plevák, PhD.
Stavebník: Ing. Marián Plančák
Dozorná činnosť: Ing. Pavol Kačmár
Investičné náklady s DPH:  neuvádzajú sa
Stavebné náklady s DPH:  neuvádzajú sa
Lehota výstavby: 10/2008 – 01/2011

rodinné domy,domy projekty,byty

rodinné domy,domy projekty,byty

rodinné domy,domy projekty,byty

rodinné domy,domy projekty,byty

rodinné domy,domy projekty,nábytok,sofa

FOTO: Pavel Meluš

Časopis ASB – architektúra, stavebníctvo, biznis – Generálny mediálny partner STAVBA ROKA 2011

–>–>