nizkoenergeticke domy s inovativnym konstrukcnym systemom
Galéria(3)

Nízkoenergetické domy s inovatívnym konštrukčným systémom

Partneri sekcie:

V dnešnej modernej dobe si výstavba rodinného domu vyžaduje optimálny spôsob stavby z hľadiska ekonomického, technologického i ekologického. Nájsť riešenie bez kompromisov tak, aby spĺňalo všetky tieto kritéria, nie je jednoduché. Inovatívny konštrukčný systém Lindab Construline však prináša revolučný spôsob výstavby rodinných domov s prívlastkom nízkoenergetický.

nizkoenergeticke domy s inovativnym konstrukcnym systemom 6884 big image
skladba steny big image
priebeh big image

Ide o systém suchej výstavby, založený na použití tenkostenných štrbinových oceľových profilov tvoriacich nosnú konštrukciu objektu, doplnenú o minerálnu vlnu, parotesnú fóliu a oplášťovacie sádrovláknité dosky Fermacell.

Touto kombináciou materiálov dosiahneme požadované technické a úžitkové vlastnosti a rovnako tak optimálne, ale hlavne efektívne  využitie stavby.

Unikátna oceľová konštrukcia Lindab Construline

Oceľové profily Lindab sú vyrobené z vysokokvalitnej švédskej pozinkovanej ocele a patria medzi stavebný materiál, ktorý Vás nikdy nesklame. Sú odolné proti vlhkosti, plesniam, hnilobe, nekrútia sa a nevysychajú.  Pozinkovaná oceľ je odolná proti korózií, nevylučuje žiadne alergény, radón ani toxické plyny, nemení svoj tvar a jej pevnosť časom neklesá. Pomer medzi hmotnosťou, nosnosťou, cenou a životnosťou profilov Lindab je v porovnaní s inými stavebnými materiálmi používanými pre podobné účely nedostihnuteľný.

Tepelnoizolačné vlastnosti konštrukcie

Veľká tepelná vodivosť oceľového skeletu je eliminovaná špeciálnymi štrbinami v profiloch v kombinácii s malou hrúbkou profilov (od 1,0 do 2,0 mm). Tým rastie plocha tepelnej izolácie a celkový súčiniteľ prestupu tepla výrazne klesá, čím je porovnateľný s drevostavbou.

Skladba steny

Každá vrstva v skladbe steny plní svoju úlohu – oceľový skelet zabezpečuje potrebnú tuhosť a pevnosť, tepelná izolácia zabraňuje úniku tepla, oplášťovacie sadrovláknité dosky plnia pohľadovú funkciu v interiéri, ochranu proti požiaru a zabezpečujú mikroklímu a reguláciu vlhkosti. Vonkajší charakter objektu je na záver dotváraný štandardnou fasádnou omietkou.

Skladba obvodovej  steny montovaného domu s použitím konštrukčného systému Lindab

 

Konštrukčná šírka steny

V dôsledku dobrého tepelno-technického správania konštrukcie steny sa dajú dosiahnuť rovnaké tepelnoizolačné vlastnosti aj pri menších šírkach stien než v prípade tradičných murovaných stien.
Hlavná výhoda spočíva v tom, že pri menšej celkovej šírke ľahkých stenových rámov Lindab je možné zvýšenie úžitkovej plochy pri zachovaní rovnakého zastavaného pôdorysu. Oproti murivu s podobnými tepelnoizolačnými parametrami možno ušetriť na hrúbke steny aj viac ako 20 cm! Tzn. napríklad pre objekt s pôdorysnou plochou 80 m2 sa dá ušetriť až 7 m2, čo je plocha celej kúpeľne.

Ďalšie výhody montovaných domov s inovatívnym konštrukčným systémom Lindab Construline

  • Oceľové profily s pozinkovanou vrstvou nie je potrebné ošetrovať (na rozdiel od dreva)
  • Suchá technológia výstavby
  • Vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti (U, stena =0,166 W/m2K)
  • Vysoká nosnosť a tuhosť (vydrží zemetrasenie Richterovej stupnice 7)
  • Rýchlosť výstavby je cca 2 až 3 mesiace
  • Menšia konštrukčná šírka steny
  • Protipožiarna bezpečnosť
  • Dobré akustické parametre (zábrana hluku)
  • Stavba je difúzne otvorená („dýcha“) a je postavená z ekologických materiálov

Použitie systému Lindab Construline

Systém je vhodný na výstavbu rodinných domov, administratívnych i menších priemyselných stavieb a stavieb občianskej vybavenosti, aj pre nadstavby na existujúce murované a ŽB objekty. Montáž môže prebiehať buď ako priama stavenisková, alebo s prípravou panelov vo výrobe, čím sa opäť urýchli celý proces realizácie. Priemerný rodinný dom je možné touto technológiou realizovať rádovo do niekoľkých týždňov (cca 3 mesiace).

Zastrešenie plochých striech systémom  ľahkých konštrukcií Lindab s obytnou nadstavbou.Systém obytnej nadstavby s použitím ľahkých oceľových konštrukcií Lindab

Systém je vhodný na výstavbu rodinných domov, administratívnych i menších priemyselných stavieb a stavieb občianskej vybavenostiOceľová konštrukcia Lindab použitá pri výplní obvodových stien veľkých stavieb ako je napr. Ford Centrum

Ak sa stretnú profesionálni odborníci a špičková kvalita, môžete sa spoľahnúť, že Váš dom bude právom ten Naj……My sa o to postaráme od základov až po strechu. Pripravíme Vám dom na kľúč.

Viac informácií získate na webe spoločnosti Lindab www.lindab.sk alebo www.dom.lindab.sk

Zdroj: PR článok spoločnosti Lindab a.s.

–>–>